Starogradiška “Sava”, član 3. županijske nogometne lige (zapad) Brodsko-posavske županije ove nedjelje (24. veljače 2013.) ugostila je nakon “Slobode” Gornji Bogićevci još jednog županijskog drugoligaša „NK “Dragalić” iz Dragalića, te pobjedili 3:1.

U prijateljskoj utakmici uspjeli su ostvariti i drugu pobjedu u ovom pripremnom periodu, iako su nastupili bez nekolicine standardnih igrača. Današnju utakmicu bolje su otvorili igrači gostujuće momčadi i vrlo rano poveli s 1:0. No, domaćin je već u 35. minuti preko Ivana Cigića izjednačio na 1:1. U drugom poluvremenu, trener Željko Đurić mijenja četiri igrača i u tom periodu pogocima Bojana Jurića u 50. minuti i drugim pogotkom Ivana Cigića u 78. minuti ostvaruje zasluženu pobjedu od 3:1.

NK “Sava” ovim pobjedama, iako su ostvarene u prijateljskim susretima, nije više na začelju četiri susjedne općine. Polako, ali sigurno postaju respektabilna momčad za sve protivnike. Sve to zaslužujući treneru Đuriću koji je doslovno preporodio starogradiški nogomet i koji je zaslužan za prefektne rezultate u prvoj polusezoni gdje je „Sava“ postala jesenski prvak. Po svemu sudeći, velika je mogućnost da će „Sava“ postati i ukupni prvak ove sezone 2012./2013. i tako najvjerojatnije otići u viši rang gdje im je i mjesto.

Spomenimo kako su u utakmici protiv „Dragalića“ za Savu igrali: Ivan Čegrlj, Dario Matokanović, Božidar Pavičić, Zoran Vuković, Franjo Bungić, Slavko Matokanović (kapetan), Kristijan Dakić, Milan Vlaović, Josip Dobriković, Miroslav Matijašević, Ivan Cigić, Bojan Jurić, Dražen Crljić, Ivan Kalić i Nedeljko Margaletić. U momčadi „Save“ nedostajali su: Saša Martinović, Mateo Mutnjaković, David Figurić, Krešimir Mutnjaković, Ivan Bungić, Dominik Hrdžić, Robert Hrdžić, Filip Paušić, Ivan Paušić, Mihael Grladinović i Tomislav Tomašić.

Autor: Nikola Knežević/photo: facebook