Nastavlja se priča o vrhunskim malonogometašima novogradiškoga kraja, u moru vrhunskih utakmica, odigranih završnica i finala, ali i onih koji su u tijeku protagonist današnje priče je mladi klub velikih ambicija i zavidnih uspjeha- Građanski malonogometni klub Urije o kojem zadnjih dana bruje znalci o malome nogometu.

“Urije kroz rulet penala do trijumfa  u kupu regije Istok”, “GMNK Urije iz Nove Gradiške pobjednik je kupa regije Istok!” , ” MNK Urije u osmini finala nacionalnog kupa-  Mikanović i Batalo dva puta poništili Bundavicu”, samo su neki od naslova koji opisuju povijesni uspjeh ovoga kluba.

Tek što su se zagrijali u 2.hmnl Istok, u koju su prvi puta krenuli u rujnu prošle godine, malonogometaši Urija postaju nezaustavljivi. Tome svjedoči upravo pobjeda na domaćem terenu u finalu kupa regije Istok u kojem su dečki Urija slavili nad prvoligašem Brod 035 i tako osigurali nastup u osmini finala kupa Hrvatske. Brođani su dvaput vodili, no domaćini su se vraćali i nakon 2:2 u regularnih 40 minuta kroz penale izborili veliku pobjedu.

“Prvo poluvrijeme je pripalo gostu koji je pokazao kako se igra prvoligaški nogomet, dok drugo poluvrijeme domaćini igraju bolje. Brod je poveo preko Bundavice dva puta, dok je Urije u igru vraćao Mikanović i na kraju Batalo. Utakmica je završila 2:2, te je Urije boljim izvođenjem šesteraca (4:3, golman Luka Iveković obranio šesterac) zasluženo osvojio regionalni kup. S ovom povijesnom pobjedom GMNK Urije je ušao je u 16 najboljih ekipa Hrvatske” – ispričao je predstavnik i predsjednik kluba Boris Andraković

Osvajanjem kupa regije Istok, Urije će 19.2.2019. biti domaćin najtrofejnijem malonogometnom klubu Hrvatske- momčadi MNK Split.

Kako su navijači dodatan vjetar u leđa sportašima, vrhunska ekipa Urija poziva ljubitelje sporta, malog nogometa, vrhunske igre da si memoriraju datum povijesne utakmice osmine finala kupa Hrvatske između domaćih dečki Urija i najtrofejnije momčadi Splita.

ZA URIJE SU NASTUPILI: Luka Iveković, Vinko Mikanović, Niko Jović, Vladimir Blažević, Dario
Batalo, Kristijan Jakić, Marinko Brkljača, Ivan Blažević, Tomislav Marjanović, Filip Bugić, Hrvoje Franić, predstavnik kluba: Boris Andraković

ZA BROD 035 SU NASTUPILI: Željko Konrad, Almedin Bundavica, Luka Dubac, Mario Petrović, Matej Gačić, Matej Brkić, Mario Ćubel, Ivan Ivanagić, Luka Đerek, Tomislav Kovačević, trener: Ivica Ćorluka

STRIJELCI: 0:1 Bundavica (5′), 1:1 Mikanović (19′), 1:2 Bundavica (20′), 2:2 Batalo (37′)

URIJE – BROD 035 2:2 (1:2), nakon penala 6:5