Plesna grupa ŠSD GIMNAZIJALAC osvojila je 1. mjesto i plasman na Državno natjecanje!

19. siječnja 2023. u Slavonskom Brodu održano je Županijsko natjecanje u sportskom plesu.

Natjecalo se u dva plesna stila: umjetnički i urbani. Učenice Gimnazije Nova Gradiška pobijedile su u umjetničkom stilu, a ekipa Gimnazije “Matija Mesić” u urbanom stilu.

Ove dvije ekipe predstavljat će Brodsko-posavsku županiju na Državnom prvenstvu koje će se održati 7. i 8. veljače u Poreču.

Sudila su tri profesionalna plesača iz Zagreba. Od šest prikazanih koreografija naše predstavnice osvojile su najviše bodova, 67/90.

Za ŠSD GIMNAZIJALAC nastupile su Hana Karaturović, Ema Lasović, Tara Sokić i Vanesa Pišonić – učenice 1. A i 1. C razreda, mentorica Manda Vincetić. Čestitke pobjednicama i sretno na državnom natjecanju!