U školsko-sportskoj dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška odigrana je finalna utakmica kupa Brodsko-posavske županije, a ujedno i četvrtfinalna utakmica kupa regije-istok u malom nogometu (futsal). Igrali su MNK “NG-Unitas” i MNK “Brod 035”. Gosti su bili bolji 2:5.

Pred oko 50-ak gledatelja zasluženo su slavili gosti iz Slavonskog Broda, vodeća momčad 2. HMNL-istok MNK “Brod 035”, rezultatom 2:5 i plasirali se u sljedeće kolo gdje čekaju pobjednika utakmice Osijek-Ivankovo.

Prvo poluvrijeme donijelo je odličnu i vrlo izjednačenu igru obje momčadi što govori rezultat prvog poluvremena 0:0. Utakmicu je “prelomio” početkom drugog dijela s dva pogotka (21. i 24. minuta) Miroslav Konopek, a konačnu prevagu donijela je i “duža klupa”  kvalitetnijih igrača gostiju. Pogocima Dokuzovića i Kurjakovića “NG-Unitas” je ipak uspio ublažiti poraz.

Za MNK “NG-Unitas” igrali su: Matković, Kurjaković, Kolić, Menegoni, Barišić, Akmačić, Vlainić, Vlaović, Čavalić, Dokuzović i Plavac (trener M. Marjanović)

MNK “Brod 035” igrao je u sastavu: Hruškovski, Stanić, Jelčić, Popić, Brnjić, Konopek, Martić, Mišić, Lovreković, Ereiz, Ruhek, Petrović i Konrad (trener I. Ćorluka)

Po završetku utakmice pehare za 1. i 2. mjesto kapetanima obiju momčadi uručio je član Izvršnog odbora Nogometnog središa Brodsko-posavske županije Krunoslav Hoffer.

Bila je to svakako vrlo dobra malonogometna predstava , utakmica koja je svakako mogla zadovoljiti svakog gledatelja.

Autor: Nikola Knežević/Milivoj Žakula