U 6. kolu 1. B hrvatske odbojkaške lige protekle subote novogradiške odbojkašice su ugostile ekipu Dubrovnika i ostvarile 6. pobjedu u nizu i to s maksimalnih 3:0 (25:17, 25:23, 25:16).

Utakmicu su naše odbojkašice odigrale na visokoj razini, dosta kvalitetno i koncentrirano protiv neugodnih gošći koje su u nekim dijelovima utakmice pokazale da su ozbilkna ekipa s dvije izrazito dobre napadačice. „Pogotovo su to pokazale u 1. i 3. setu kada smo mi pokazali svoju kvalitetu“, ističe trener Novogradiščanki Damir Runjaš.

„Problema smo imali u 2. setu gdje smo izgubili ritam igre kod rezultata 8:4, kada su nam se na jednoj lopti dosta teško glavama sudarile naše dvije ponajbolje igračice Ivaniš i Ilić, pa nam je to poremetilo dotadašnju koncentraciju i cijeli set smo tražili stari ritam dok nismo ponovo došli do svoje igre“, dodaje Runjaš koji je rekao kako „mogu biti jako zadovoljni jer  cure unatoč kojekakvim ozljedama daju i dalje sve od sebe u svakoj utakmici“.

Ovom pobjedom Novogradiščanke su zadržale 1. mjesto s maksimalnih 18 bodova iz 6 utakmica.  ŽOK „Nova Gradiška“ je igrao u standardnom sastavu: Zubović, Mlinac, Banožić, K. Pilaš, Ivaniš (kapetanica), Šimunović, Vidošić (1. libero), Glasnović, Dautović, Čeliković, Ilić i M. Pilaš (2. libero). U idućem 7. kolu naše odbojkašice putuju u Split gdje će odigrati utakmicu s Odbojkaškim klubom „Brda“. Nakon toga slijedi zadnja domaća utakmica ove polusezone protiv Đakova (08. prosinac), a u zadnjem kolu ove jeseni Novogradiščanke putuju kod OK „Drenova“ (15. ili 16. prosinac).

Inače, proteklog vikenda bilo je dosta aktivnosti novogradiškog odbojkaškog kluba. Mlada ekipa je u 7. kolu 3. HOL izgubila na domaćem terenu protiv iskusnije ekipe „Kolonije“ iz Slavonskog Broda s 0:3 (20:25, 22: 25, 20:25) iako rezultat nije stvarni pokazatelj odnosa u igri jer su naše igrale dosta dobro i mogle su isto tako pobijediti, međutim nedostajalo je hrabrosti i koncentracije na ključnim loptama, pa su gošće zasluženo slavile.

Kako nam javlja Damir Runjaš ovoga vikenda (nedjelja) juniorska ekipa ŽOK „Nova Gradiška“ u kojoj igra većina igračica iz 1. lige sudjelovala je na poluzavršnici Prvenstva Slavonije i Baranje za juniorke u Vukovaru gdje je igrala protiv domaćina Vukovara (A ligaš) i ekipe Viteza iz Antunova (trećeligaš). I tu su naše odbojkašice osvojile 1. mjesto s dvije maksimalne i čiste pobjede s 2:0 (igralo se turnirski na 2 dobivena seta), a pogotovo je impresivna bila pobjeda protiv ekipe Vukovara koju su Novogradiščanke doslovno „razbile“ 25:15 i 25:16 iako im nekoliko igračica igra A ligu. Igračice Viteza su ipak razini Novogradiščanki, pa je protiv njih igrala većinom 2. postava. Nova Gradiškai i Vukovar kao prve dvije ekipe plasirale su se na finalni turnir Prvenstva Slavonije i Baranje među 6 najboljih ekipa odakle će prve dvije ići na Državno prvenstvo.

Autor: Nikola Knežević