Džepne krađe specifične su po tome što se događaju na javnim mjestima, gdje lopovi iskorištavaju gradske gužve poput tržnica i zaokupljenosti pojedinaca svojim brigama što im omogućava da znatno lakše ukradu ‘plijen’ i da se, prije nego budu primijećeni, uspješno udalje s mjesta događaja.

Upravo je za počinjeno kazneno djelo Krađe i to na brodskoj Tržnici osumnjičena starija gospođa, nad kojom je dovršeno kriminalističko istraživanje. Tim je istraživanjem utvrđeno kako je 68-godišnja osumnjičena da je u jutarnjim satima 12. rujna na području Gradske tržnice, 60-godišnjakinji otuđila novčanik s dokumentima, bankovnim karticama i novcem. Oštećena je istoga dana na području tržnice pronašla novčanik s dokumentima i bankovnim karticama, a policijski su službenici tijekom istraživanja pronašli i otuđeni novčani iznos koji su potom vratili vlasnici.

Protiv 68-godišnje počiniteljice kaznenog djela Krađe, policija podnosi posebno izvješće kao dopunu kaznenoj prijavi Općinskom državnom odvjetništvu u Slavonskom Brodu.

Događaj je ovo koji ostale još jednom upozorava na nužnost opreza jer kradljivci nikad ne miruju. Iako ih je daleko veći broj u velikim sredinama, njihovog djelovanja nisu pošteđeni niti manji gradovi. Stoga bi građani, gdje god se nalazili, trebali više pripaziti na vrijednosti koje nose sa sobom – dokumente, nakit i novčanik, a pogotovo je važno ih nikada ne ostavljati bez nadzora.

No, u slučaju da se krađa ipak dogodi, žrtve bi trebale glasno upozoriti na lopova i zatražiti pomoć. Također, slučaj prijaviti policiji kojoj će itekako dobro doći opis džepara, njegove odjeće i hoda pa bi žrtve, uz mjesto i vrijeme, trebale zapamtiti što više pojedinosti o počinitelju.

Foto/Izvor: SBplus 

Komentari
Prethodni članakTjedan zabranjenih knjiga u Gimnaziji Nova Gradiška
Sljedeći članakMilka Račman, predsjednica Udruge umirovljenika iz Gornjih Bogićevaca: Osmijeh naših članova nam najviše znači