U organizaciji Grada Nova Gradiška i POU „Matija Antun Relković“ u Domu kulture održana je 3. Smotra stvaralaštva djece i mladih na kojoj su sudjelovali učenici OŠ „Mato Lovrak“, Gimnazije, Elektrotehničke i ekonomske škole te Industrijsko-obrtničke škole.

Ovi talentirani učenici predstavljali su svoju školu, ali i grad Novu Gradišku, na županijskim i državnim natjecanjima iz dramsko-recitatorskog, likovnog i glazbenog područja. Na smotri su sudjelovali i učenici novogradiških osnovnih i srednjih škola koji su se predstavili raznovrsnim i bogatim programom. Posjetitelji su uživali u izvedbama recitatora, dramske skupine ali i glazbenih sastava.

Gradonačelnik Vinko Grgić istaknuo je važnost prikazivanja i nagrađivanja ovih uspješnih pojedinaca koji ime Nove Gradiške uspješno pronose po Hrvatskoj i svijetu. 

Novčane nagrade osigurane su iz gradskog proračuna, za učenike i mentore u iznosu od 40.000,00 kuna. Gradonačelnik Grgić uručio je nagrade; i to za osvojeno 1. mjesto na državnom natjecanju novčani iznos od 1.500,00 drugo mjesto 1.300,00 i za treće mjesto uručeno je 1.000,00 kuna, dok su za mentore osigurana sredstva u iznosu od 1.500,00 kuna.

Nagrađeni učenici:

Osnovna škola “Mato Lovrak”

1. Mihael Božić, Edi Conjar, Domagoj Ivanišević, I Nastja Lovrić – 1. mjesto na državnom natjecanju iz vjeronauka.

Mentorica: Andrijana Petrović

2. Hrvoje Galetić, 5.rzred – 1. mjesto na državnoj smotri Lidrano

Mentorica: Natalija Golovrški

3. Leon Pecarić, 5.razred – 2. mjesto na Državnom natjecanju iz Informatike

Mentorica: Tihana Dumenčić

Osnovna škola “Mato Lovrak” – GLAZBENI ODJEL

1. Međunarodno natjecanje puhača – Borna Franić, truba, 6. razred – 1. mjesto

Mentor: Matija Šeremet

2. Međunarodno natjecanje puhača – Lucija Prpić, flauta, 3. razred – 2. mjesto

Mentorica: Ivana Dročić

3. Međunarodno natjecanje dječjih zborova “Vallis Aurea Cantat”, Požega

Zbor starijeg uzrasta Glazbenog odjela OŠ “Mato Lovrak”, srebrna nagrada

Mentorica: Helena Heller

4. 10.hrvatsko natjecanje za harmoniku održano u Daruvaru – Karlo Tkalčec, 5.razred – 2. mjesto

Mentorica: Jelena Barić

Gimnazija Nova Gradiška

1. Marta Žakić, 1. mjesto – Lidrano

Mentorica: Silvija Nikiforov

Gimnazija Požega

2. Andrej Đeraj – mladi, talentirani pjesnik iz Nove Gradiške, ugovor za tiskanje najboljeg poetskog rukopisnog prvijenaca; pobjednik pjesničkoga natječaja PO(E)ZITIVA

Elektrotehnička I ekonomska škola Nova Gradiška

1. Robert Šimunović, 4. razred; nagrađen za najoriginalniji I najautentičniji videorad Europe Direct sa svrhom poticanja mladih na aktivno uključivanje u izbore za EU parlament.

2. Sandro Savi, 2.razred – 1. mjesto na državnom natjecanju za likovne radove učenika osnovnih I srednjih škola “Koji si I lik?”

Mentorica: Angelina Bijelić

Industrjsko obrtnička škola Nova Gradiška

1. Marin Kržić I Vedran Matošević, kućne instalacije – 2. mjesto

Mentori: Željko Bezak I Damir Kudra

2. Bernarda Čikardić, kuharstvo – 2. mjesto

Mentor: Damir Vlainić

3. Karlo Čmelješević i Denis Bilandžija, pomoćni bravari – 3. mjesto Državna smotra učenika s teškoćama

Mentor: Miroslav Matošević

Uz izvedbeni dio, u prostoru Doma kulture upriličena je i prigodna likovna izložba.

Komentari