U organizaciji Dječjeg vrtića Nova Gradiška jučer je održan 18. Olimpijski festival dječjih vrtića, manifestacija pokrenuta s ciljem promocije sporta i zdravog načina življenja usmjerena upravo prema djeci.

I ove godine, manifastacija koja je okupila polaznike dječjih vrtića s područja grada i susjednih nam općina, na stadionu Nogometnog kluba “Sloga” započela je mimohodom sudionika, podizanjem zastave Hrvtskog Olimpijskog odbora i paljenjem olimpijske baklje.

Čast službenog otvorenja pripala je gradonačelniku grada Nova Gradiška, Vinku Grgiću koji je djeci poželio sreću na natjecanju, te mnoštvo zabave i dobrog provoda, ali i uputio čestitku roditeljima i organizatoru.

Program je nastavljen sportskim natjecanjima za dječake i djevojčice u disciplinama: skok u dalj, bacanje loptice, trčanje na 50 metara, štafeta 4 puta 25 m i nogomet. Na manifestaciji je sudjelovalo 230 djece iz vrtića: “Bljesak” Okučani, “Maslačak” Nova Gradiška, “Radost” Nova Gradiška, “Vjeverica” Staro Petrovo Selo, “Ivančica” Oriovac i “Zvončić” Nova Kapela.

Na kontinuitet održavanja Olimpijade dječjih vrtića ponosna je ravnateljica Dječjeg vrtića Nova Gradiška, Vera Trobić:

Ovogodišnji, kao i prethodni festivali dječjih vrtića protekao je s puno zadovoljstva, sportskog duha, sportskog navijanja I nevjerojatne podrške. Želim se zahvaliti roditeljima, sudcima, odgojiteljicama, voditeljicama skupina, gradonačelniku Grgiću, županu Danijelu Marušiću, svima koji su pomogli u organizaciji ove sjajne manifestacije.

Slijede rezultati po disciplinama:

DJEVOJČICE TRČANJE 50 M

1. “VJEVERICA” – Nikol Vlainić

2. “IVANČICA” – Lori Ćajdarević

3. “BLJESAK” – Dora Poljak

DJEČACI TRČANJE 50 M

1. “MASLAČAK” – Bruno Gubić

2. “ZVONČIĆ” – Karlo Benić

3. “RADOST” – Fabijan Grašar

DJEVOJČICE BACANJE LOPTICE

1. “ZVONČIĆ” – Petra Ivančan

2. “IVANČICA” – Lara Milković

3. “MASLAČAK” – Bruna Pernar

DJEČACI BACANJE LOPTICE

1. “BLJESAK” – Petar Ilinović

2. “BLJESAK” – Teo Batljan

3. “MASLAČAK” – Jakov Klarić

DJEVOJČICE SKOK U DALJ

1. “VJEVERICA” – Petra Mihaljević

2. “ZVONČIĆ” – Ena Trubić

3. “BLJESAK” – Vanesa Filipović

DJEČACI SKOK U DALJ

1. “VJEVERICA” – Lovro Brkanac

2. “MASLAČAK” – Martin Samson

3. “BLJESAK” – Cristiano Lukenda

DJEVOJČICE ŠTAFETA 4X25M

1. “RADOST” – Anđela Dropuljić, Matija Radošić, Ines Ocvirek, Vita Rebrača

2. “MASLAČAK” – Mirta Grgić, Ema Valešić, Karla Kovre, Iris Knežević

3. “IVANČICA” – Nicol Karaula, Dora Klarić, Magdalena Peić, Mia Bazina

DJEČACI ŠTAFETA 4X25M

1. “VJEVERICA” – Niko Triska, Niko Kašić, Gabriel Masnica, Kristijan Amić

2. “MASLAČAK” – Leon Eržić, Jakov Milković, Fran Solić, Marin Kohajda

3. “BLJESAK” – Petar Mijatović, Stipo Poljak, Patrik Čavlović, Patrik Mijić

DJEVOJČICE MALI NOGOMET

1. “”BLJESAK”

2. “VJEVERICA”

3. “ZVONČIĆ”

DJEČACI MALI NOGOMET

1. “RADOST”

2. “MASLAČAK”

3. “BLJESAK”

Sveukupni pobjednici natjecanja ove godine su mališani Dječjeg vrtića “ Bljesak” Okučani!