Nogometni klub Sloga iz Nove Gradiške je u sklopu pretkola Hrvatskog nogometnog kupa gostovao u Kloštaru Podravskom kod domaće NK Mladosti.

Sloga je u utakmicu ušla bolje od domaće momčadi te od početka kontrolira posjed što je brzo rezultiralo pogotkom u 17. minuti kada je Ivan Benić dao povratnu loptu za kapetana Brunu Menegonija koji lijepo pogađa s dvadesetak metara za 0:1. Sloga nastavlja s dobrom igrom te je u 31. minuti Tin Ćalić odlično probio po desnoj strani, uposlio je Tomislava Marjanovića koji se odlično oslobodio svog igrača i pucao, ali njegov udarac s gol linije čisti domaći branič.

U drugom dijelu Sloga se povukla dok domaćin na krilima publike pokušava doći do izjednačenja. Ipak, Sloga se vrlo dobro brani i prijeti iz kontri. Jedna takva je urodila plodom u 83. minuti kada je Tomislav Marjanović izbio pred domaćeg vratara i lobovao ga za 0:2. Međutim, domaćin se samo dvije minute kasnije vraća u igru zgoditkom Marka Matančića. Do kraja je Sloga izdržala nalet domaćina i uspjela iz kontri postići dva pogotka. Strijelci su bili Luka Bogdanović i Silvio Mihić.

Sloga je nastupila u sastavu: Luka Iveković, Ivan Benić, Jura Ciprić, Marko Ćelepirović, Leo Jurišić, Luka Blazina, Mario Vlaović, Silvio Mihić, Tomislav Marjanović(od 90. Luka Đaković), Bruno Menegoni(od 59. Mateo Lončarević), Tin Ćalić(od 46. Luka Bogdanović)

Sve čestitke novogradiškoj Slogi na zasluženom plasmanu u šesnaestinu finala Hrvatskog nogometnog kupa u kojoj će na Sportskom parku Ivo Petranović ugostiti NK Vinogradar.

Izvor/Foto: Branko Tomek