Vrijednom humanitarnom akcijom osigurano je 16 šlepera humanitarne pomoći koja će zajedno s brojnim eurobajkerima u pratnji biti predana potrebitima, a među kojima je i donacija Općoj bolnici u Novoj Gradiški.
U ime grada Nove Gradiške domaćinstvo i pokroviteljstvo nad službenim međunarodnim startom je prihvatio gradonačelnik gospodin Željko Bigović, a u ime PGŽ pokrovitelj je Župan Zlatko Komadina dok su pokroviteljii cijelog projekta Europski Parlament te Predsjednik Republike Njemačke Joachim Gauck.
Bikere su jutros dočekali i u Gradskoj vijećnici primili gradonačelnik Željko Bigović, te njegovi zamjenici dogradonačelnik Dario Ban i dogradonačelnica Ljiljana Lukačević. Nakon prijema na kojem su gostima uručene monografije našeg grada, bikeri su se uputili u novogradišku bolnicu kako bi istovarili vrijednu donaciju. U poslijepodnevnim satima za njih je pripremljen domjenak i prigodni program na OPG-u Lazić u Cerniku.
Humanitarni konvoj od 16 kamiona/šlepera razne opreme zajedno s brojnim Eurobajkerima u pratnji, nakon službenog međunarodnog starta iz našeg grada ide dalje u Žepče i Livno u susjednu Bosnu i Hercegovinu gdje se isporučuju donacije domovima zdravlja, školama i staračkim domovima, a krajnji cilj cijelog humanitarno-bajkerskog projekta je predaja donacije Dječjoj bolnici“Kantrida“ u Rijeci 22.05.2015. s prigodnim programom koji će Riječki bajkeri organizirati za sve sudionike na Automotodromu “Grobnik“ .
Ispred novogradiške Opće bolnice sve bikere pozdravio je dr. Boris Lovrić, te je posebne pozdrave uručio dr.Hermann Munzellu, supružnicima Blažević i Ivanu Došliću. Nije mogao skriti osmijeh s lica zbog donacije bolnici, naglasivši kako oprema u našoj bolnici nje dugo obnavljana, kako su potrebe bolnice velike, te da će im sve dobro doći. Neizmjerno sretni su bili kada su vidjeli popis stvari za koje će naša bolnica od danas biti bogatija.