U derbiju 10. kola 1. ŽNL zapad odigranog u Slobodnici gledatelji su uživali u odličnoj utakmici. Drugoplasirana ekipa Slobodnice ugostila je vodeću i još uvijek neporaženu ekipu lige “Omladinac” iz Vrbove.

Igralo se dobro na obje strane, no ipak na prvi gol se čekalo sve do zadnjih minuta prvog poluvremena kada Slobodnica dolazi do vodstva od 1:0, tim rezultatom se i otišlo na predah.

Nastavak utakmice za domaćina je krenuo na najbolji mogući način, tek što se krenulo s igrom drugog poluvremena, Slobodnica dolazi do novog pogotka i povisuje vodstvo na 2:0. Već se tada za domaće navijače činilo da će utakmica završiti onako kako su se nadali i priželjkivali, međutim s tim se nisu složili gosti iz Vrbove. Uz veliki napor i trud uspijevaju do kraja utakmice smanjiti, pa poravnati rezultat, te na kraju doći do potpunog preokreta i odlične pobjede od 2:3. Cijela ekipa “Omladinca” je odigrala na visokom nivou, a jedan od zaslužnih za pobjedu je svakako mladi vratar Svitlanović koji je u nekoliko navrata spašavao svoja vrata. Zadovoljan odigranom utakmicom svakako je i trener Vrbove, Hrvoje Wdovjak:

-“Zanimljiva utakmica, ali i dosta stresna. Igrali smo jako dobro, ali smo ipak dobili gol u zadnjoj minuti prvog poluvremena. Dogovorili smo se kako ćemo ući u nastavak utakmice, a onda već u prvoj minuti drugog poluvremena dobijemo gol. Međutim, ekipa je imala karakter i pokazala do samoga kraja požrtvovnost i hrabrost, te postigla 3 gola koja su nam donijela pobjedu.”

Nakon odigranog 10. kola Omladinac Vrbova drži prvo mjesto s 24 boda. U 10 utakmica ostvarili su odličan rezultat 7 pobjeda, 3 remija, te bez poraza.