U 24. kolu 3. hrvatske nogometne lige (istok) “Mladost” (Cernik) svladala je na domaćem terenu “Lipik” rezultatom 1:0 (0:0) i to poprilično zasluženo s obzirom da je gostujuća momčad u prvom poluvremenu samo u 2 do 3 navrata prešla centar.

Vrijeme je bilo kao stvoreno za savršeno nedjeljno nogometno popodne. No, grizli su se nokti tijekom cijele utakmice, a nervoza je bila na vrlo visokom nivou. Zašto je to tako? Nogometašima “Mladosti” nije odgovarao niti jedan ishod utakmice osim pobjede. Do prije ovog kola nalazili su se na dnu tablice, a s ovom pobjedom malo su poboljšali šanse za ostanak u ovom rangu.

Prvo poluvrijeme je pokazalo kako bez obzira na mladu ekipu “Mladost” ima dosta toga dobroga za pokazati. Gosti su u nekoliko navrata uspjeli samo preći centar, ali nikako i zaprijetiti vratima “Mladosti”. Ipak, u prvom dijelu utakmice nije bilo puno nekakvih ozbiljnijih prilika, ali ih je bilo. Odmah na početku, točnije u 6. minuti, “Mladostaši” su izborili slobodnjak na udaljenosti od oko 20 metara. Alen Akmačić upućuje opasan udarac koji ipak nije bio precizan, te završava tik uz lijevu vratnicu. Druga i najozbiljnija situacija u prvom poluvremenu zbila se u 25. minuta također iz slobodnog udarca. “Bombu” iz skoro iste udaljenosti i pozicije kao i prvi put upućuje Dario Terzić, no Cerničani nisu imali sreće i lopta se odbija od prečke.

U drugom poluvremenu Cerničani su također napadali, ali ne tako opasno kao u prvom poluvremenu. Najzanimljivije je bilo deset minuta prije kraja utakmice. Tako u 85. minuti Igor Curić s desne strane iskosa prolazi gostujućeg igrača i upućuje udarac po podu u desni kut gostujućih vrata i dovodi “Mladost” u prednost od 1:0. Do kraja utakmice Cerničani su branili svoj gol i to uspješno. “Mladost” slavi kod kuće i osvaja vrijedna 3 boda zbog kojih se oporavila na tablici i više nije najlošija momčad 3. HNL (istok).

Autor: Nikola Knežević