Jučer je na travnjaku  ŠRC “Ivo Petranović” odigrana utakmica trećeg kola 3.Hrvatske nogometne lige između domaćih nogometaša “Sloge” i gostujuće ekipe “Belišća” trenutno jedne od vodećih momčadi lige.

Da “Slogaši” dominiraju na domaćem terenu već je dobro poznato kako momčadima koje im dolaze u goste, navijačima, sucima, ali i treneru Babiću koji nema brige hoće li njegovi dečki čvrsto i motivirano istrčati na teren.

Dominaciju je pokazala Babićeva momčad i u utakmici protiv kvalitetne i ekipe iz Belišća, vođene iskusnim trenerom Davorom Rupnikom.

Tako je domaćinska ekipa “Sloge” usprkos podjednakoj igri  s protivnicima, u prvom poluvremenu iznjedrila nekoliko šansi za zgoditak, no mreža “Belišća” ostala je netaknuta sve do 32.minute kada pogodak za vodstvo postiže Danijel Bungić.

Vodstvo “Slogaša” nije dugo trajalo. Svega osam minuta nakon što je Bungić tresao mrežu vratara “Belišća”, gostujući Radovanović loptu poslanu iz kornera plasirao je u mrežu domaćeg vratara Maričevića. Tako je u 40.minuti rezultat iznimno dinamične utakmice bio 1:1. Dinamika i preokreti nastavili su se u narednim minutama kada je Gospočić iznudio kazneni udarac kojeg je sigurno izveo Matej Vlaović i time poveo “Slogu” po nova 3 boda na domaćem terenu promijenivši rezultat na 2:1 u korist domaćina.

Drugo poluvrijeme išlo je u korist “Sloge” koja je suvereno gurala loptu prema protivničkom golu, no bez plasiranja iste u mrežu vratara. Bodrenje s tribina i crveni karton u 73. minuti za igrača “Belišća” Valentina Stanića ukazivali su na siguran završetak utakmice u korist nove momčadi 3.HNL.

S igračem više i popunom dominacijom zadnjih dvadesetak minuta utakmice, međutim, “Sloga” ipak nije uspjela osigurati nova tri boda na domaćem terenu. Ne iskoristivši svoje prilike, u posljednjoj minuti sudačke nadoknade momčad Ive Babića kao da je kaznila karma kada je s tridesetak metara igrač “Belišća” Ratković opucao loptu prema domaćem golu koja je na posljetku radi nespretne reakcije vratara Maričevića završila u njegovoj mreži.

Zgoditkom u zadnjim sekundama utakmice, s igračem manje, momčad “Belišća” zaključila je rezultat na 2:2, te time podijelila bodove objema momčadima.

Momčad “Belišća” tako se trenutno i dalje nalazi među vodećim ekipama 3.HNL s osvojenih 7 bodova, dok nogometaši “Sloge” imaju 4 boda i trenutno su na 5.mjestu ljestvice lige.

Nadolazećeg vikenda “Sloga” odlazi u goste ekipi “Slavije” iz Pleternice, dok za dva tjedna na domaćem travnjaku očekuju momčad “Cibalie” iz Vinkovaca.