Tradicionalno nedjeljom u Cerniku se igraju prvenstvene utakmice “Mladosti”, a ovoga puta u sklopu 18. kola 3. hrvatske nogometne lige (istok) ugostili su “Slaviju” iz Pleternice. Nakon što su Mladostaši poveli u prvom poluvremenu, u drugom se dogodio preokret i gosti su s igračem manje slavili na kraju 1:2.

Ove nedjelje nije bilo lako niti igračima niti navijačima Cerničke “Mladosti”. Po hladnom vremenu nakon odgođenog kola, odigrana je utakmica s odličnom “Slavijom” iz Pleternice. Mladostašima su pod hitno trebala 3 boda kako bi se malo oporavili na tablici. Utakmica je i dobro počela za domaće nogometaše. U pomalu nezanimljivom prvom poluvremenu, s dvije do tri ozbiljnije, ali ne i opasne prilike s obje strane, Cerničani su na odmor otišli s prednosti od 1:0. Naime, na udaljenosti od oko 18 metara s lijeve strane iskosa dogodio se prekršaj za “Mladost”. Ulogu izvođenja slobodnog udarca preuzeo je Alen Akmačić koji je sjajno “opalio” u bliži kut i doveo “Mladost” u vodstvo od 1:0.

Autor: Nikola Knežević