Folklorni odbor Đakovačkih vezova, uz podršku Grada Đakova i Turističke zajednice grada Đakova, organizirao je likovni natječaj u sklopu programa Malih vezova. Natječaj je otvoren za svu djecu osnovnoškolske dobi s područja Republike Hrvatske.
Cilj likovnog natječaja bio je upoznati djecu s kulturnom i tradicijskom baštinom njihovoga kraja, ali i cijele Republike Hrvatske. Tema ovogodišnjeg natječaja bili su TRADICIJSKI PLESOVI. Tradicijski plesovi iznimno su važan dio naše nematerijalne kulturne baštine. Njihova uloga u prošlosti bila je društvena. U plesu su se ljudi upoznavali, međugeneracijski povezivali i međusobno komunicirali. Plesovi su bili razonoda i zabava, ali i dio raznih običaja.
Na natječaju je sudjelovalo 47 osnovnih škola Republike Hrvatske. Članice Prosudbenog povjerenstva pregledale su i ocijenile 385 radova. U kategoriji učenika viših razreda pohvaljena su 4 rada. Među pohvaljenim radovima su čak dva rada učenika Osnove škole Ljudevita Gaja Nova Gradiška : LEONARDE GREINER I FRANA ČANČARA. Bravo!
Učenici OŠ Ljudevita Gaja Nova Gradiška koji su sudjelovali na natječaju: Ida Blazina (5.b), Fran Čančar (5.b), Ema Štefanac (5.b), Ivano Gajski (5.b), Ena Urban (5.b), Bruna Bednaić (5.b), Ana Ćeranić (7.a), Leonarda Greiner (8.c), Nola Babić (8.c), Marija Jakopović (8.c), Leonarda Kusaković (8.c) i Filip Medunić (8.c).
U galeriji pogledajte izvrsne likovne interpretacije tradicijskih plesova spomenutih učenika, nastale na satu Likovne kulture pod vodstvom mentorice i učiteljice Jasminke Roknić.
Tekst i fotografije: učiteljica Jasminka Roknić













