Juniori MNK “Ng- Unitasa” su na gostovanju u Našicama uknjižili nova 3 boda i sad se nalaze sa 9 osvojenih bodova na diobi 4. mjesta HMNL Istok. Bio je to pravi vatromet golova koji je donio konačnu gostujuću pobjedu 12 : 13 za Novogradiščane.
Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom 5 : 2, a nakon dvije minute nastavka bilo je već respektabilnih 7 : 2 za “NG – Unitas”. Domaćini se nisu predavali i 5 minuta prije kraja smanjuju na 9 : 10, a u 35. minuti rezultat je bio 11 : 12. Novogradiščani su se ipak uspjeli obraniti i osvojiti prve gostujuće bodove.
Pod vodstvom M. Paunova za juniorsku ekipu “NG – Unitas” igrali su M. Vujnović, T. Smiljanić, T. Pejaković, A. Turkalj, K. Kotarski, K. Burazović i Š. Severović.

U 6. kolu ( subota 28. ožujka 2015.god. ) juniori dočekuju vodeću momčad MNK “Aurelija” iz Vinkovaca. U slučaju pobjede uhvatit će priključak u borbi za jedno od prva dva mjesta koja vode na Završni turnor za prvaka republike Hrvatske.

Na početku proljetnog dijela natjecanja seniori su gostovali na uvijek “vrućem” terenu u Valpovu.
Domaćin je imao veći posjed lopte i dkitorao tempo , ali su se gosti znalački borili. Jednu sjajnu proigranu kontra loptu kapetan B. Bokan je u 20. minuti majstorski realizirao i doni početnu prednost “NG-Unitasu”.
Drugo poluvrijeme je donijelo reprizu prvoga: domaćin napada, ali se gosti disciplinirano brane i čekaju kontru. U 26. minuti B. Menegoni lijepo poentira za 0 : 2. Domaćini uvode u igru 5. igrača i uspjevaju u 31. minuti smanjiti na 1 : 2, ali T. Barišić ponovno “krade” jednu loptu i postiže zgoditak za 1: 3 u 39. minuti. U zadnjoj sekundi domaćin smanjuje za 2:3.
Značajnu pobjedu i velika 3 gostujuća boda donijeli su R. Aleksić, I. Kašljević, B. Menegoni, B. Bokan, T. Barišić, D. Gubić, M. Vlaović, G. Divković, D. Čavalić.
Trenutno na tablici 2. HMNL Istok sa 13 bodova zauzimaju 4. mjesto.

U 9. kolu MNK “NG- Unitas” dočekuje MNK “Ivankovo”: ponedjeljak 30. ožujka 2015.god. U 17.30 sati u dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole.

Svakako je za pohvalu da juniori i seniori “NG -Unitasa” uspjevaju držati korak u obje kategorije sa momčadima iz gornjeg dijela tablice.

Autor: Dubravka Kovačić / M. Žakula