Sinoć je u dvorani Elektrotehničke škole u Novoj Gradiški odigrana utakmica 5. kola 1. hrvatske B odbojkaške lige.

Gostovale su Šibenčanke, trenutno vodeće na tablici, koje su sinoć i pobijedile naše odbojkašice rezultatom 0:3 i tako ostale neporažene u dosadašnjem tijeku natjecanja. Novogradiščanke su tako po prvi put ove sezone izgubile kod kuće, no, možemo zaključiti da su na neki način i same zaslužne za to. Jednostavno nisu imale svoju večer iako su se u prva dva seta odlično borile. Ali, u ključnim trenucima dolazilo je do dekoncentracije i banalnih grešaka, što su gošće iskoristile i osvojile sva tri seta 19:25, 21:25 i 16:25. No, kako je na kraju utakmice rekao trener naših odbojkašica Damir Runjaš, sinoć su naše izgubile od bolje ekipe. Jedina je utjeha što su Novogradiščanke ostale na 4. mjestu prvenstvene tablice i što su za razliku od drugoplasirane Marčane i trećeplasiranog Rovinja jedine igrale protiv Šibenika, tako da im je do kraja polusezone ostalo nešto lakših utakmica. Primjerice u sljedećem kolu putuju u Dubrovnik, gdje se realno može očekivati pobjeda protiv jedne od najslabijih ekipa ove sezone.

Autor: Nikola Knežević/photo: novagradiška.com