KK Slavonija Nova Gradiška došla do prve pobjede u gostima kod ekipe KK Sloge iz Prekopakre na njihovoj domaćoj kuglani gdje su slavili sa visokih 7:1 u poenima i ostvarili klupski rekord sa impresivnih 3311srušenih čunjeva naspram 3193 koliko su domaći ostvarili.

U prvom bloku na stazu su izašli Damir Stjepanović i Ivan Šimunović. Damir Stjepanović je odlično ušao u prva dva seta gdje otišlo u njegovu korist. Treći set gubi te se njegov protivnik opasno približio po broju srušenih čunjeva, ali uzima posljednji četvrti set i na kraju ostvario ukupnih 554 srušenih čunjeva, a gdje je njegov protivnik srušio 2 čunja više od njega(556) ali je Damir imao 3:1 u setovima te zato prvi poen ide u korist ekipe KK Slavonije NG. Ivan Šimunović je pomeo svoga protivnika Sašu Poletta sa ukupnih 588 srušenih čunjeva naspram njegovih 520 te ukupno 3:1 u setovima i uzima drugi poen za svoju ekipu.

Ekipa KK Slavonije NG nakon 1.bloka postigla je rezultat 2:0 u poenima te 66 čunjeva viška naprama ekipe KK Sloge iz Prekopakre.

U drugom bloku Vlado Deanović je igrao protiv Alberta Jiraseka,gdje njegov protivnik, nakon izgubljena dva seta, izlazi i ulazi Ilija Turković te uzima posljednja dva seta protiv Vlade Deanovića, ali ne dovoljno za prvi poen svoje ekipe jer je Vlado Deanović srušio ukupno 550 čunjeva naprama protivnikovih 517 i uzima još jedan poen za ekipu KK Slavonija NG. Kristijan Baksa je išao stopama svoga kolege Vlade Deanovića gdje je isto imao 2:2 u setovima, ali također srušenih 550 čunjeva naprama Josipa Dumenčića iz KK Sloge Prekopakre koji je imao 533 srušenih čunjeva te uzima četvrti poen za ekipu!

Na kraju 2.bloka bilo je 4:0 u poenima i razlika od 116 čunjeva za ekipu KK Slavoniju NG.

U trećem bloku na stazu su izašli par Josip Bošnjak i Mato Stjepanović. Josip Bošnjak je igrao protiv Hrvoje Čeleca koji je srušio 516 čunjeva i osvojio samo 1 set dok je Josip Bošnjak srušio 533 čunjeva te osvojio 3 seta i ukupno 533 srušenih čunjeva te još dodatno samo povećao vodstvo svoje ekipe. Naš je igrač Mato Stjepanović osvojio 2 seta i 536 srušenih čunjeva kao i njegov protivnik Ivan Katalinić koji je također osvojio 2 seta ali je bio bolji u ukupnom broju srušenih čunjeva(551) te na kraju posljednji poen ide u korist domaćina.

KK Slavonija NG nakon 3.kola se nalazi na drugom mjestu sa 5 bodova (2 pobijede i 1 remi) dok je na prvom mjestu ekipa KK Regoč SB sa 6 bodova ( 3 pobijede). Na trećem mjestu se nalazi ekipa KK Ina-Požega sa 4 boda ( 2 pobijede i 1 izgubljena).

U četvrtak sa početkom u 18:00h igra se unaprijed 5.kolo protiv ekipe KK Zanatlije II na njihovoj kuglani Vijuš u Slavonskom Brodu.

Izvor/Foto: KK Slavonija