U 12. kolu Novogradiščani su ugostili kandidata za prvaka MNK “Našice”. U vrlo dobroj igri MNK “NG Unitas” je završio prvo poluvrijeme 1:0 vodećim zgoditkom najmlađeg igrača na terenu Karla Kotarskog. Do 34. minute domaćin je dobro kontrolirao igru i vodio sa 3:1 ( B. Menegoni i B. Bokan ).
Gosti uvode u igru golmana , a I. Rodić radi druge opomene napušta teren u 34. minuti. Gosti u roku od 3 minute potpuno “okreću” rezultat i vode sa 4:3!
Iskusni i lukavi strijelac B. Menegoni u 39. minuti preciznim udarcem donosi bod domaćinu.
Bila je ovo vrlo dobra malonogometna utakmica  kojoj je podjela bodova ipak najpravedniji rezultat. Domaćin je osvojio priželjkivani bod koji mu osigurava drugoligaški status.

U Valpovu su bodove podijelili MNK “Mala mljekara” i MNK “Aurelija” 4:4. MNK “Vinkovci” su slobodni, jer je MNK “Osijek” nakon 8. kola odustao od natjecanja.

U Slavonskom Brodu pobjedom nad gradskim rivalom sa 3:1 , MNK ” Brod 035″ je osigurao naslov prvaka 2. HMNL Istok koji im donosi kvalifikacije za 1. HMNL.