Da su policijski službenici i umjetničke duše to najbolje svojim primjerom potvrđuje Dario Jerković policijski službenik za mladež i obradu kriminaliteta u Policijskoj postaji Slavonski Brod s Ispostavom Vrpolje.

Dario je suprug i otac dva sina od 4 i 10 godina. Osim ljubavi prema obitelji, u cijelosti je predan svom policijskom zanimanju. Tako mu je kao uzoritom policajcu 2014. godine dodijeljeno priznanje gradonačelnika Grada Slavonskog Broda za iskazanu hrabrost nesebičnog djelovanja i spašavanja života jednoj mladoj osobi.

Također je zaljubljenik u nogomet te je stekao Trenersku licencu „C“ kategorije 2020. godine.  Posebna ljubav mu je čitanje i pisanje priča za djecu. Započeo je pisati dječje priče, jer je htio stvoriti čarobne svjetove za svoje dječake u kojima su oni glavni junaci.

Na upit što ga je ponukalo na pisanje, Dario je rekao: „Zapisivao sam događaje iz života svojih sinova, koje su mi prepričavali i od toga sam načinio cijeli svijet, odnosno cijelu priču. Nakon što bih napisao priču, posebno sam uživao u tome da ih posjednem pokraj sebe te im pročitam ono što sam napisao. Također mi je bilo bitno da se oni sami uključe u priču sa svojim razmišljanjima, te sam u priče uvodio njihovu interaktivnost, gdje bi ih ispitivao da sami donesu odluku o tome što će glavni lik (Srebrokosi dječak) učiniti, i na koju stranu će krenuti. Moji dječaci su u tome uživali, jer su smatrali da svojim odlukama pomažu Srebrokosom da premosti prepreke na svojim putovanjima.“

Dario je inače veliki ljubitelj serijala „Kronike iz Narnije“, „Hobita“, „Petar Pan“, a od naših autora „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“. Odrastao je uz  priče „Brače Grim“ i „H.C.Andersena“ što mu je utkalo temelje za stvaralaštvo, koje su u njemu probudili njegova dva sina.

U zadnjih godinu dana napisao je ukupno pet dječjih knjiga/slikovnica za dob djece od 8 do 12 godina, i to: Svijet klaunova, Tajna stare kuće, Čudo božićnog drvca, Čudesni svijet leptira i Kristalni mač.

Iako su priče vremenski i tematski odvojene te nemaju zajedničkih točaka, glavni protagonist u svim pričama je srebrokosi dječak koji u prvoj priči ima 7 god., drugoj 8 godina, pa sve do pete priče gdje ima 11 godina i to su jedine dodirne točke.

Jedna od posebnosti njegovih priča je to, da su sve interaktivne, te slušač u određenim trenutcima mora donijeti odluku o kojoj će ovisiti hoće li glavni protagonist proći određenu prepreku ili će priča završiti, i baš taj dio se najviše svidio djeci, odnosno njihova moć odlučivanja o daljnjim kretnjama glavnog lika ih je dodatno zaintrigirala.

Uz dječje priče, Dariu je druga priča već u planu, dakle piše i roman za odrasle osobe koji će nada se, ugledati svjetlo dana u skorije vrijeme.

Izvor/Foto: PU Brodsko-posavska

Komentari
Prethodni članakRavnateljica Vera Trobić: Krenuli smo “punom parom”, uskoro kreće i program predškole
Sljedeći članakJavni poziv za OPG-ove s područja Dragalića, Okučana, Gornjih Bogićevaca i Stare Gradiške