Požeško-slavonska županica Antonija Jozić na svom facebook profilu objavila je vijest koja se iščekivala godinama, a to je da je EOJN pokrenuta procedura javne nabave za izgradnju brze ceste od Požege prema autocesti!

Riječ je o projektu vrijednom 950 milijuna kuna, trebala bi biti izgrađena brza cesta duga 16 kilometara, koja će se protezati od Brestovca do budućeg čvorišta na autocesti kod Starog Petrovog Sela. – piše 034 portal

Požega i Požeško-slavonska županija uskoro više neće biti slijepo crijevo na autokarti Hrvatske. Ovim činom najavljen je početak gradnje brze ceste koja će Požegu povezati s autocestom A3. U sklopu projekta vrijednog 950 milijuna kuna trebala bi biti izgrađena brza cesta duga 16 kilometara, koja će se protezati od Brestovca do budućeg čvorišta na autocesti kod Starog Petrovog Sela. Time će biti riješen dugogodišnji akutni problem prometne izoliranosti ove županije.

Lokacijskim dozvolama za projekt brze ceste predviđene su četiri faze izgradnje. U prvoj će se izvoditi radovi na izmještanju i zaštiti elektroenergetskih instalacija i napajanja električnom energijom na dionici od Brestovca do čvorišta Staro Petrovo Selo. U drugoj fazi gradit će se desni kolnik brze ceste na poddionici od čvorišta u Brestovcu do čvorišta u Godinjaku. Treća faza podrazumijeva izgradnju poddionice dijela brze ceste iza čvorišta Godinjak do čvorišta Staro Petrovo Selo, a četvrta gradnju lijevog kolnika ceste na poddionici od Brestovca do Godinjaka.

“Glavni projekti za prvu fazu su gotovi i predan je zahtjev za izdavanje građevinske dozvole 11. ožujka 2021. godine. Za drugu su fazu glavni projekti gotovi, parcelacijski elaborati ovjereni i u tijeku je prikupljanje dokaza pravnog interesa, nakon čega će se predati zahtjev za ishođenje građevinske dozvole.” – rekli su svojedobno iz Hrvatskih cesta.

Nadamo se kako će procedura javne nabave za izgradnju brze ceste od Požege do autoceste proći u najboljem redu, a sve kako bi se budućim radovima pristupilo što prije. Koliko je ova vijest važna za Požegu i Požeško-slavonsku županiju, ne treba ni govoriti!

Komentari
Prethodni članakMeso crne slavonske svinje postalo 46. hrvatski proizvod zaštićenog naziva u EU
Sljedeći članakU subotu ne propustite “Advent u Cerniku”