Pred 300 gledatelja na Sportskom parku Ivo Petranović je NK Sloga ugostila NK Slavonac iz Nove Kapele u polufinalu Kupa Nogometnog središta Nova Gradiška.

U izjednačenoj i tvrdoj utakmici Sloga je do vodstva došla već u 3. minuti preko Tomislava Marjanovića koji je iskoristio grešku u gostujućoj obrani. Gosti izjednačuju u 29. minuti golom Hrvoja Mikulića koji je za dlaku izbjegao zaleđe i glavom pogodio. Ipak, do kraja prvog dijela je Sloga uspjela povesti. U 41. minuti kontranapad je povukao Tomislav Marjanović koji fantastično pronalazi Matea Lončarevića, a ovaj odlaže za Silvija Mihića koji matira Maričevića za 2:1.

U drugom dijelu veliku priliku na samom početku je imao Marjanović koji je gotovo promašio nemoguće i s pet metara je njegov udarac završio iznad gola. Gosti to kažnjavaju golom Mateja Brkića u 64. minuti nakon nepažnje Slogine obrane. Sloga je do pobjedničkog gola došla u 88. minuti kada je Silvio Mihić probio po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i pogodio suprotni kut nemoćnog Maričevića za 3:2.

Foto/tekst: Branko Tomek