U subotu i nedjelju 17. i 18. kolovoza 2024. godine u organizaciji Teniskog kluba „Nova Gradiška“ na teniskim terenima Sportskog centra na Slavči odigran je tradicionalni teniski turnir parova u sklopu manifestacije 28. Novogradiško glazbeno ljeto.

Na turniru je nastupilo ukupno 56 tenisačica i tenisača (39 parova kroz kategorije) iz Zagreba, Vinkovaca, Vukovara, Đakova, Požege, Slavonskog Broda, Siska, Lužana, Metkovića, Nove Gradiške te naši dragi gosti iz Slovenije i Njemačke. Turnir se nalazi u službenom kalendaru natjecanja Hrvatske unije tenisača za 2024. godinu i boduje se za rang listu HUT-a. Igralo se u četiri kategorije, gospoda do 45 godina i gospoda iznad 45 godina starosti, dame apsolutna i mix parovi apsolutna kategorija.

U kategoriji do 45 godina nastupilo je 24 tenisača. Turnir je osvojio teniski par u sastavu Marko Pavlica (NG) / Ivica Kožulj (NG) koji su u neizvjesnom finalu pobijedili par u sastavu Goran Kulušić (ZG) / Matko Paić (ZG) rezultatom 6:7, 6:2, 10:6.

U kategoriji iznad 45 godina nastupilo je ukupno 18 tenisača. Turnir je osvojio teniski par u sastavu Igor Balaš (VK) / Damir Kolobarić (SB) koji su u finalu pobijedili par Goran Baletić (MET) / Milan Prpić (NG) rezultatom 3:6, 6:1, 10:8.

U kategoriji dame apsolutna nastupilo je 10 tenisačica. Turnir je osvojio teniski par u sastavu Anja Smrek (ZG) / Kristina Čukelj (ZG) koji su u finalu pobijedili par u sastavu Božana Kovačević (ĐK) / Katica Pivić (VU) rezultatom 7:6, 6:2.

U kategoriji MIX apsolutna nastupilo je 26 tenisačica i tenisača. Turnir je osvojio teniski par u sastavu Kristina Čukelj (ZG) / Antonio Salopek (ZG) koji su u finalu pobijedili par u sastavu Magdalena Zubak (SB) / Matko Paić (ZG) rezultatom 6:1, 6:1.

Na turniru je prikazan odličan tenis, što se i očekivalo s obzirom na kvalitetu prijavljenih igračica i igrača. Svi igrači koji su sudjelovali na turniru su izuzetno zadovoljni samim turnirom, a i zabavnim sadržajima kojima su imali priliku prisustvovati za vrijeme svoga boravka u našem gradu.

Zahvaljujemo se na pomoći u organizaciji turnira Gradu Nova Gradiška i Turističkoj zajednici grada Nova Gradiška, Pekari Capan te Stipanu Klariću, koncesionaru Sportskog centra na Slavči.

Hvala i svim igračicama i igračima na dolasku i vidimo se iduće godine na turniru „Novogradiško ljeto 2025.“

Autor: Marko Brčić