1. hrvatska odbojkaška liga-seniorke

ŽOK Nova Gradiška – OK Kostrena: 3-1 (25-22,26-28,25-18,25-13)

90 minuta trajalo je nadmetanje odbojkašica Nove Gradiške i gošći iz Kostrene. U 1. setu uz nekoliko izjednačenja, u vodstvu su gošće 4-8 i 11-13, da bi domaće odbojkašice povele 20-17. U završnici Nova Gradiška nakon odličnog servisa vodi 1-0. Najzanimljiviji je 2. set gdje igračice Kostrene vode 15-20, a Novogradiščanke stižu na 23-23. Igra se dramatična završnica, ali
Kostrenjanke izjednačuju na 1-1. U 3. setu samo do 9-9 gošće pariraju, da bi nakon toga domaće odbojkašice odličnim napadom i servisom povele 2-1. U 4. setu raspala se igra gošći i bodovi ostaju u Novoj Gradiški.

Nova Gradiška; Lana Engerini, Matanović, Iva Papac, Lamia Engerini, Kovač, Aurora Papac,Blaška Papac, Pavić, Zirn, Dautović, Čeliković, Balunović
Trener: Damir Runjaš

Kostrena: Hodak, Braut, Nikolić, Dželalija, Mišković, Murgić, Rajković, Grujić, Malec, Fundek, Zatezalo, Miculinić
Trener: Kristijan Tomić

Tekst/Foto: Branko Tomek