U novogradiškoj školsko-sportskoj dvorani odigrana je ove subote utakmica 11. kola 1. B hrvatske odbojkaške lige između domaćih Novogradiščanki i gošći iz Vodnjana. I ovoga puta Novogradiščanke su pokazale zašto su jedina neporažena ekipa ove sezone i tako slavile 3:0 na domaćem terenu.

Članice ŽOK „Nova Gradiška“ slavile su kod kuće ovog vikenda protiv OK „Vodnjan“ 3:0 (25:22, 25:15, 26:24). Bila je ovo vrlo bitna utakmica i pobjeda za Novu Gradišku, ujedno i derbi kola, jer je Vodnjan zasigurno uz Novogradiščanke najkvalitetnija ekipa lige bez obzira što se nalaze na trećem mjestu iza Đakova.

U određenim segmentima utakmice bilo je malo dekoncentracije među domaćim odbojkašicama, no ipak su kontrolirale igru, pogotovo prvi i drugi set, dok je u trećem bilo neizvjesno sve do kraja.

“Zadovoljan sam većinom prvog, cijelim drugim i krajem trećeg seta. Treći set smo imali problem što nam je pala koncentracija. Nismo nešto griješili, ali smo pali pod njihovu, recimo tako, “divlju” igru. Gošće su iskusne, odlično se postavljaju i oduzeli su nam puno lopti. Ali krajem seta smo u ključnim trenucima odigrali jako dobro u bloku. Pogotovo su tehničarka Lucija Dautović i oba srednja blokera odlično su ostali usko u bloku i dva-tri puta smo tu uzeli prednost i završili utakmicu“, prokomentirao je trener Damir Runjaš.

Novogradiščanke igraju sada zaredom dvije gostujuće utakmice, sljedećeg vikenda igraju protiv “Marčane”, a onda putuju u Split. Novogradiščankama trebaju još tri pobjede, što će se vjerojatno dogoditi s obzirom na neporaženost u dosadašnjem dijelu natjecanja, kako bi osigurale naslov. Kako ističe Runjaš, primarni cilj ekipe je A liga, a sekundarni osvajanje prvog mjesta.

Spomenimo i kako je prije večerašnje utakmice minutom šutnje odana počast doajenu hrvatskog sportskog novinarstva i sportskom djelatniku, Novogradiščaninu i čovjeku bez kojega niti jedan sportski događaj na širem novogradiškom području nije mogao proći, nedavno preminulom Ivi Petranoviću.

Autor: Nikola Knežević