NK “Sloga” Nova Gradiška bila je domaćin utakmice pretkola kvalifikacija za popunu 1. HNL za juniore u kojoj su se sastali Hrvatski Dragovoljac i Cibalija.

Čvrsta utakmica u kojoj je u prvom poluvremenu bolja bila Cibalija, no svoje prilike nisu realizirali i na odmor se otišlo s 0:0. U nastavku utakmice mijenja se situacija Hrvatski Dragovoljac preuzima inicijativu i stvara nekoliko dobrih prilika, ali vratar Cibalije je siguran. Pokušali su igrači Hr. Dragovoljca visokim pritiskom doći do pobjede, što je ostavilo prostora igračima iz Vinkovaca za kontre. Upravo jedna takva dogodila se u 87. minuti kada igrač Cibalije dolazi u odličnu priliku i izlazi pred vratara Dragovoljca, no potez previše i situacija je raščišćena. Utakmica je završila najnepopularnijim rezultatom 0:0, pa se pobjednik tražio kroz jedanaesterce.

Precizno s bijele točke bilo je svih 5 igrača Cibalije, a junak utakmice vratar Vinkovčana obranio je prvi jedanaesterac igraču Hrvatskog Dragovoljca i tako donio radost svom klubu koji je u juniorskoj konkurenciji izborio nastup u 1. HNL sljedeće sezone.

Cibalija – Hrvatski Dragovoljac 0:0 (5:3 p)

Kako je raspucavanje jedanaesteraca izgledalo, pogledajte u videu ispod.