Jučer je na Sportskom parku Ivo Petranović domaća Sloga ugostila favoriziranu Marsoniju u polufinalu Kupa Županijskog nogometnog saveza Brodsko-posavske županije u kojem je slavila nakon jedanaesteraca.

U vrlo sadržajnoj utakmici nogometaši Sloge postavili su se hrabro od samog početka i pokazali gostima iz Slavonskog Broda da ih očekuje teška utakmica. Ipak prvu veliku priliku imala je Marsonia u 9. minuti preko Bundavice koji je natrčao na jednu ubačenu loptu s lijeve strane te pucao, ali je domaći vratar De Villa sjajno reagirao i očuvao svoju mrežu netaknutom. Uzvratila je Sloga u 21. minuti kada po desnoj strani prolazi Sokić čiji udarac zaustavlja vratar Marsonije. Zaredali su pokušaji nogometaša Sloge, u 23. minuti nakon brzo izvedenog kornera i povratne lopte udarac domaćeg igrača odlazi preko gola, u 26. minuti ponovno Sloga prijeti iz kornera, u 30. i 31. minuti novi pokušaji domaćina udarcima s vrha kaznenog prostora koji odlaze pored gola vratara Marsonije K.Karla. U 32. minuti pokušali su nogometaši Marsonije udarcem izvan kaznenog prostora, međutim siguran je domaći vratar De Villa. Igrala se 45. minuta prvog poluvremena kada je Nikola Eller krasnom dijagonalom pronašao Ivana Benića, koji ulazi u kazneni prostor i sjajno se rješava svog čuvara te lijevom nogom pogađa suprotni vratarev kut za vodstvo Sloge 1:0. Tim rezultatom se odlazi na predah.

U nastavku utakmice Marsonia ulazi odlučnije i brzo vraća stvari na početak, igrala se 49. minuta kada na ubačenu loptu s desne strane najbolje reagira Hrvoje Mišić i pogađa za 1:1. U drugom poluvremenu Marsonia je preuzela inicijativu i imala veći posjed lopte u svojim nogama, međutim bez pravog i konkretnog učinka tek s pokušajima iz daljine i ubačajima. S druge strane nogometaši Sloge zatvorili su prilaze svom golu i u nekoliko navrata opasno zaprijetili iz kontri. Izdvajamo 59. minutu i lijepu akciju domaćina čiji udarac paradom brani vratar Marsonije, opasno je bilo i nakon kornera međutim gosti uspješno otklanjaju opasnost. U 61. minuti dobra akcija gostiju čiji udarac odlazi iznad grede. 65. minuta nova dobra prilika Sloge, lopta odlazi pored gola. 83. minuta prijeti Marsonia, dobar udarac gostujućeg igrača brani De Villa. 86. minuta novi pokušaj gostiju, međutim ostaje 1:1.

Nakon regularnog dijela uslijedili su jedanaesterci, a u toj lutriji odlučujućim se pokazao vratar “Sloge”, sedamnaestogodišnji Lovro De Villa koji je obranio 2 jedanaesterca, Čaniću i Mirkoviću, dok su za Slogu sigurno pogađali Marjanović, Severović, Benić i Balunović.

Zasluženu pobjedu Sloge komentirao je i njihov trener M. Pavišić:

-“Čestitam svojim igračima na jednoj odličnoj i borbenoj utakmici, mislim da su gledatelji imali što za vidjeti i da su mogli uživati. Bilo je prilika, ali i grešaka na obje strane, međutim došlo je do jedanaesteraca gdje se iskazao naš mladi golman”

Svoje viđenje utakmice komentirao je trener Marsonije, B. Ostojić:

-“Treba biti pošten i reći da je Sloga zaslužila pobjedu i u regularnom dijelu utakmice. Danas nismo bili pravi, a igrači Sloge su bili brži, bolji i agresivniji i zasluženo su pobijedili i na tome im čestitam.”

NK ”Sloga” Nova Gradiška – NK”Marsonia” Slavonski Brod: 5:2 11m (1-1)

o Balunović   5:2

Sastav Sloge: L. De Villa, I. Benić, I. Kašljević, L. Đaković, V. Medvedović(od 85. B. Menegoni), N. Eller, M. Pavišić, L. Blazina(od 74. M. Lončarević), K. Grgić(od 18. L. Šimunović, od 68. F. Balunović), T. Marjanović, L. Sokić(od 72. A. Severović)

Dodajmo da će Nk “Sloga” u finalu kupa igrati “Oriolikom” iz Oriovca koji je drugom polufinalnom susretu svladao Nk “Zadrugar” iz Oprisavaca rezultatom 2:1.