Proteklog vikenda (28.07. i 29.07.2012.) održan je dvodnevni VII. memorijalni nogometni turnir u Ljupini, u organizaciji Nogometnog kluba “Slaven” iz Ljupine. Turnir je otvorio predsjednik NK “Slaven” Ivan Kovačević nakon što su vijence ispred spomen ploče žrtvama Domovinskog rata iz Ljupine položile najmlađe članice ŽNK “Ježice”, članovi NK “Slaven” te dožupan Davor Vlaović u ime Brodsko posavske županije.

Prvog dana turnira igrali su NK “Slaven” Ljupina te NK “Slavonija” Bodovaljci. Prva ozbiljnija situacija za domaćine dogodila se u 13. minuti kada Alen Brtan oduzima loptu na sredini terena i prodorom po lijevoj strani dolazi do ruba šesnaesterca te preciznim udarcem pogađa za 1:0. Nogometaši “Slavonije” nisu dugo čekali na izjednačenje. Već u 15. minuti Kruno Butumović prima loptu u kaznenom prostoru između dva domaća obrambena igrača i laganim lobom zabija za 1:1. Najljepši gol na utakmici zabija Ivan Prpić za NK “slaven” u 29. minuti nakon slobodnog udarca sa 25 m preciznim udarcem u kut gola. Kao i nakon prvog gola, gosti izjednačuju već nakon dvije minute. U 31. minuti nakon neopreznog starta u šesnaestercu na Andreju Strinaviću sudac pokazuje na bijelu točku, a precizan u izvođenju kaznenog udarca bio Kruno Butumović svojim drugim pogotkom. Rezultatom 2:2 je završilo prvo poluvrijeme. Nakon odmora igrači Slavonije malo su popustili u trkačkom dijelu igre što su domaćini kaznili u 65. minuti kada Danijel Brtan vraća Slaven u vodstvo 3:2. Konačan rezultat postavlja Danijel Vokičić u 89. minuti kada izlazi pred golmana i precizno zabija za 4:2.

Glavni sudac utakmice je bio Zvonimir Topčić, 1.pomoćni Zvonko Čulina i 2.pomoćni Blaženko Stipančević.

U drugoj utakmici sastali su se NK “Budućnost” Rešetari te NK “Omladinac” Vrbova.
U vrlo zanimljivoj utakmici sa sa čak sedam pogodaka, moramo pohvaliti mlade nogometaše Vrbove koji su svojim zalaganjem zaslužili simpatije svih navijača. Iako je “Budućnost” bolje otvorila susret i imala veći posjed lopte “Omladinac” dolazi u vodstvo u 14. minuti golom Dine Jurčevića. Vodstvo su povećali već u 16. minuti kada Robert Magdić nakon nekoliko driblinga prolazi obranu i zabija. Do kraja prvog dijela “Budućnost” je imala puno veći posjed lopte i terensku inicijativu ali bez realizacije te se rezultatom 2:0 odlazi na poluvrijeme. Nakon odmora gledatelji su vidjeli još pet pogodaka, već u 55. minuti Goran Gospočić smanjuje na 2:1. Nakon primljenog pogotka “Omladinac” se još jednom budi i u 58. minuti povećava prednost na 3:1 drugim golom Dine Jurčevića koji odbijenu loptu nakon slobodnog udarca posprema u mrežu sa 5 metara. Od 60. minute “Budućnost” potpuno preuzima kontrolu igre i nakon nekoliko propuštenih prilika Ivica Kožulj u 72. minuti susreta smanjuje rezultat na 3:1. Tri minute kasnije, u 75. minuti Ivan Vlaović postiže izjednačujući pogodak na udarac iz kornera i zabija za 3:3. Konačan rezultat 3:4 postavlja Marko Viduka u 86. minuti i odvodi “Budućnost” u finale turnira.
Glavni sudac utakmice je bio Zvonko Čulina, 1.pomoćni Zvonimir Topčić i 2.pomoćni Blaženko Stipančević.

Drugi dan turnira počeo je borbom za 3. mjesto. Igrali su poražen iz prvoga dana turnira a to su: NK” Slavonija” Bodovaljci i NK “Omladinac” Vrbova. U jako zanimljivoj i dinamičnoj borbi u regularnom dijelu susreta nismo imali pobjednika pa su nastupili kazneni udarci u kojima je ekipa NK “Slavonija” iz Bodovaljaca bila uspješnija. Napomenimo kako je NK “Omladinac” Vrbova imala na poluvremenu dva gola prednosti (2:0) baš kao i prvoga dana memorijalnog turnira ali opet nisu to uspjeli sačuvati. U regularnom dijelu susreta stijelci za NK “Slavoniju” Bodovaljci su bili: Marijan Brkanac (59.min) i Marijan Strinavić (63.min).

Strijelci za NK Omladinac” Vrbovu su bili: Robert Magdić (33.min) i Matej Jurčevič (44.min).
Ukupni rezultat nakon kaznenih udaraca je bio 7:5 za NK “Slavoniju” iz Bodovaljci.
Glavni sudac te utakmice je bio Zvonimir Topčić, 1.pomoćni Zvonko Čulina i 2.pomoćni Blaženko Stipančević.

U finalnoj utakmici sastali su se domaći NK “Slaven” i NK “Budućnost”. Na početku sureta igrači su minutom šutnje odali počast žrtvama Domovinskog rata iz Ljupine.

U vrlo zanimljivoj utakmici, sa pregršt lijepih akcija domaćini, NK “Slaven” dolazi do pobjede sa rezultatom od 2:1. Na prvi gol smo čekali do 38.min kada Danijel Vokičić zabija za 1:0. Na cijelom stadionu je krenulo oduševljenje domaćih navijača ali i simaptizera kluba. Na poluvrijeme se otišlo istim rezultatom, a moramo istaknuti kako su ekipe odigrale izjednačenih 45. minuta uz nešto veći posjed lopte domaćih igrača. U Nastavku NK “Budućnost” izjednačuje u 57. minuti golom Tomislava Glavaša koji nakon solo prodora zabija preciznim udarcem iz šesnaesterca. Konačan rezultat,2:1 postavlja u 75. minuti susreta Anto Stipić udarcem glavom nakon kornera. Do kraja susreta obje ekipe su imale nekoliko prilika ali se rezultat nije mijenjao te je domaća ekipa podigla trofej pobjednika turnira.

Po završetku svih utakmica suionicima turnira uručene su zahvalnice i pehari. Pehar za 3. mjesto ekipi NK “Slavonija” Bodovaljci dodijelio je Josip Berić, dopredsjednik NK “Slaven”. Pehar za 2. mjesto ekipi NK “Budućnost” dodijelio je predsjednik NK “Slaven” Ivan Kovačević, a pehar za 1. mjesto momčadi NK “Slaven” dodijelio je Elvis Polinčić, predsjednik NK “Budućnost” iz Rešetara. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Danijel Vokičić iz NK “Slaven” a nagradu mu je uručila Iva Pavić, kćer poginulog branitelja Ivana Pavića.

Treba istaknuti da je memorijal održan u sportsko fair-play atmosferi, a obje večeri memorijala popratile su bogate gastronomsk-zabavne večeri na kojima su igrači i gledatelji nastavili druženje do kasno u noć.

Autor: Marko Šimić