Nogometni klubovi novogradiškog kraja počeli su sa pripremama za nadolazeću sezonu, a istim povodom danas su se sastali NK “Budućnost“ i NK “Sloga“ te odigrali prijateljsku utakmicu u Rešetarima.

Pred ugodno ispunjenim tribinama nogometaši su istrčali na teren i gledateljima priuštili zanimljiv susret. Moramo napomenuti da igrači tek rade na podizanju tjelesne forme nakon ljetne pauze, pa niti  rezultat nije bio imperativ ovog susreta.

Novogradiška Sloga je u susret ušla nešto bolje od domaće momčadi, a prednost su realizirali u 5. minuti utakmice kada igrač broj 10, Radošić, pogađa za 0:1. Radošić je uputio udarac koji se odbio od vratnice i na nesreću domaćeg vratara lopta je ušla u gol.

Domaći navijači nisu dugo čekali na izjednačenje. U 16. minuti Goran Milak uputio je centaršut sa lijeve strane šesnaesterca po zemlji, a loptu je u mrežu pospremio Matija Kovačević za 1:1. Do kraja prvih 45. minuta domaćini su pokazali bolju igru, no nisu je pretvorili u prednost pa je poluvrijeme završilo neodlučenim rezultatom.

Nakon odmora domaćini su već u 47. minuti imali priliku preokrenuti suret kad je na rubu kaznenog prostora srušen Mladen Sadžak. Slobodan udarac izveo je Vlaović, no lopta je preletjela preko vratnice.

U 55. minuti sureta Sloga ponovno prelazi u vodstvo. Nakon kontranapada Sloga zabija za 1:2 što je bio konačan rezultat utakmice. Do kraja susreta prilike su se nizale na obje strane iako je Budućnost ostavila puno bolji dojam, i uz malo sreće rezultat bi bio znatno drugačiji.

Iako smo već napomenuli kako je ovo prije svega bila pripremna utakmica, oba trenera dobila su uvid u kondicijsko stanje svojih nogometaša prije početka sezone, a gledatelji su uživali u zanimljivom susretu.