13. kolo 3. HNL istok pokazalo se sretnim za nogometaše “Mladosti” koji su dobrom igrom upisali treću pobjedu ove sezone.

Nakon “sušnog” razdoblja, bar kada je o bodovima riječ, nogometaši “Mladosti” stigli su do dugo očekivane pobjede na domaćem terenu protiv HNK “Đakovo Croatia”.

Cerničani su dobro ušli u utakmicu i kontrolirali tijek igre, što dokazuje i činjeca kako su gosti u 90. minuta susreta uspjeli stvoriti samo dvije izgledne situacije. Prvi put već u 8. minuti kada je napadač Đakova, Ivić, izašao sam pred domaćeg vratara i uputio snažan udarac prema golu, no Kao se dobro postavio i odbranio šut. “Mladost” zatim preuzima kontrolu nad utakmicom i do 30. minute stvara nekoliko izglednih prilika no nedostajalo je preciznosti pa je poluvrijeme završilo neodlučenim rezultatom.

Iako su Cerničani imali veći posjed lopte i u nastavku utakmice, gosti su ponovno prvi došli u izglednu situaciju za vodstvo. U 58. minuti Lulić izlazi sam pred domaćeg vratara no Kao izlazi sa vrata i odličnom odbranom uspijeva sačuvati mrežu “Mladosti”.

Već u idućoj akciji domaći postižu pogodak. D. Terzić prolazi po boku i šalje loptu u peterac, a Bungić zabija za 1:0. Nakon pogotka “Mladost” se još više baca u napad i dolaze do drugog gola prekrasnom akcijom u 89. minuti utakmice. Nakon centaršuta Vlaović prima loptu na prsa i spušta je za D. Terzića u peterac, a Terzić potvrđuje pobjedu domaćih.

Iako je ovo tek treća pobjeda “Mladosti” ove sezone, do kraja jesenskog dijela prvenstva ostala su još 2. kola a Cerničani se nakon dobre predstave mogu nadati hvatanju priključka za ostalim ekipama.

NK “Mladost”: Kao, Dubravac, Kalić, Širić, Vlaović, Lukšić, Akmačić, Kumić, Bungić (od 86. minute Jurić), D.Terzić ( od 90. minute Sokić), Jurčević (od 60. minute Gajić)

HNK “Đakovo Croatia”: Begović, Novoselić, Beljan (od 83. minute Klemen), Iletić, Križanović, Bošković, Stipanović (od 79. minute Bešlić), Borko, Lulić (od 62. minute Nikolić Kovačić), Grgačević, Ivić

Autor: Marko Šimić