“MJEHUR OD SAPUNICE” bio je najbolji mogući izbor za početak, kao i glumački ansambl kojega poznaju apsolutno svi. Zagrebački Histrioni jedinstvenom predstavom, kombinacijo drame, komedije i ironije, satirično su progovorili o sebi samima, te potrebi glumca da u vremenu koje ne cijeni umjetnost, pronađe dodatne izvore prihoda. A, u površnom svijetu, upravo su tele novele, koje Hrvati pogrdno nazivaju sapunicama, idealan potrošački proizvod. Riječ je o predstavi koja prati tijek snimanja popularne sapunice, a na vidjelo iznosi sve unutarnje frustracije glumaca, njihove međusobne kompliciarne odnose, kao i odnose s producentom koji je isplivao “niokuda” a sada “vedri i oblači” kazališnim, intelektualnim svijetom. Sukobljavaju se, tako na setu, istinske i umišljene veličine, početnici, sinovi bogatih i uglednih očeva, ali i male, nepoznate šminkerice koje “preko kreveta” žele doći do pozicije.Glumci predstave, svi od reda sa zavidnim iskustvom u snimanju domaćih tele novela, dobro su poznati i novogradiškoj publici.
U “Mjehuru od sapunice ” zaigrali su Pero Juričić, doajen kazališta, ali i televizije, u ulozi ostarjelog suca, glumca, bivšeg alkoholičara s problemima i nedostatkom angažmana potom iznenađujuće sjajna Ankica Dobrić u ulozi mega zvijezde holivudskog stila i prohtjeva koja se nikako ne može naviknuti na domaće uvjete produkcije, ali i primitivnog producenta koji jednostavno ne razumije što je umjetnost. Tu je i mladi grof Ratkaj, Janko Popović Volarić, prilično bljedunjav u roli mladog, nadobudnog budućeg glumca, koji je, samo zahvaljujući dobrim vezama, uspio ugrabiti ulogu, te prilično dobra Iva Visković, daleko izražajnija na kazališnim daskama, nego recimo u ulozi slikarice Nine u seriji “Ljubav u zaleđu”. Sjajnu je rolu ostvario i Ivica Pucar u ulozi primitivnog producenta, koji istovremeno s umjetničkim, televizijskim proizvodom, dila i građevinski materijal, a garderobu za zvijezde nabavlja preko sumnjivih dobavljača s Hrelića.
MJEHUR OD SAPUNICE publici je ponudio sve-blještavilo Santa Barbare, ljepotu Esmeralde, egzotiku Šeherezade, ponos Ratkajevih, ali i okrutan svijet intriga i podmetanja, svijet u kojemu nikada ne znate što vas čeka, svijet u kojemu proizvod smije trpjeti, ali proizvodnja nikada, svijet u kojemu uvjete diktira sponzor sa svojim novcem, a nikako umjetnost. Kazališna komedija s elementima drame, smijeha i ironije uspjela nas je nasmijati, ali i zamisliti i pripremiti za brojna iznenađenja koja nas očekuju narednih mjeseci.
Novi sastanak zakazan je za 17.listopada kada nam stiže Miro Gavran s predstavom koju su vidjeli i newyorčani i koja nam ponovno na daske donosi zvijezde telenovela-Roberta Kurbašu i Doris Pinčić.
Autor: Simonida Tarbuk