Odigrana je završnica 16. Zimske malonogometne lige Nova Gradiška u kojoj je pobjednički pehar pripao u ruke momčadi Marković Transport.

Završnica novogradiške 16. Zimske malonogometne lige odigrana je onako kako to Novogradiščani najbolje znaju uz fair play, podršku s tribina i najvažnije kvalitetan nogomet, prvo polufinalnim utakmicama i utakmicama za teće mjesto, a potom i velikim finalima koji su ljubitelje maloga nogometa ostavili bez daha.

Nakon što je odigrana utakmica za treće mjesto u kategoriji veterana u kojoj je brončanim odličjem okićena momčad Moby Dick-a koja je slavila rezultatom 3:2 protiv momčadi Slavije iz Starog Petrovog Sela, uslijedile su polufinalne utakmice u kategoriji kadeta.

U prvoj polufinalnoj utakmici susrele su se ekipe Cernika i Hajduka u kojoj je zahvaljujući odličnoj igri Cernik izborio plasman u finale krajnjim rezultatom 4:1. U drugoj polufinalnoj utakmici snage su odmjerile momčadi Elda i Sloga nakon koje je zbog većeg broja napada na protivnički gol, zasluženo rezultatom 4:1 u finale ušla ekipa Elda.
Po završetku polufinalnih kadetskih utakmica nastupilo je zanimljivo finale veterana u kojoj su vještine s loptom pokazale ekipe Toro Contra i Caffe bar Minuta. Spretnijima u ovoj finalnoj utakmici pokazali su se veterani Caffe bara Minuta pobijedivši Toro Contra momčad rezultatom 6:2. Lijepu gestu nakon finalne veteranske utakmice učinila je momčad Caffe bara Minuta predavši nagradne dresove, koje je kapetanu, uz pehar, uručio predsjednik Nogometnog središta Nova Gradiška Damir Japundžić, svojim suparnicima, veteranima Toro Contra ekipe.
Nakon finalne utakmice veterana uslijedila je finalna utakmica kadeta između, već ranije spomenutih boljih polufinalista ekipa Cernika i Elde. U dinamičnoj utakmici koja je zahvaljujući strijelcima Mihaelu Bukanoviću (Cernik) i Jošku Kotarskom (Elda) na poluvremenu pokazivala nerješivim rezultatom, boljima i zasluženim za dizanje pobjedničkog pehara pokazala se ekipa Cernika rezultatom 2:1. Mihael Cindrić postigao je drugi zgoditak za Cernik i time osim pehara za svoju momčad osigurao i novčanu nagradu u vrijednosti 1000 kuna. Drugoplasirana ekipa Elada kući je sa sobom ponijela pehar i nagradne dresove, a  nagrade je uručio predsjednik NK “Sloga” Nova Gradiška Dalibor Tutić.
Uslijedilo je finale prije finala, utakmica za treće mjesto u kategoriji seniora gdje su u žestokoj utakmici svoju snagu u nogama pokazale momčadi Caffe bara Rubikon i HNK Cernik. Od prve minute utakmica je bila žestoka, no Rubikon se pokazao nadmoćnijim od početka poluvremena. Zahvaljujući Elleru(2), Volfu i Severoviću, Rubikon je prvo poluvrijeme zaključio rezultatom4:1. Za HNK Cernik zgoditak je postigao Tomislav Vlaović. Ekipe su u drugo poluvrijeme utakmice za 3.mjesto ušle još motiviranije. Prvi gol drugog poluvremena postiže najbolji strijelac natjecanja Igor Curić za HNK Cernik i time smanjuje rezultat na 4:2. Na 4:3 atraktivnim zgoditkom smanjuje Tomislav Vlaović. Gol za vodstvo 5:3 za Caffe bar Rubikon postiže Kristijan Jakić. Zatim na 6:3 povećava Ivan Buljubašić. Za rezultat 6:4 zgoditak za HNK Cernik postiže Aleksandar Milaković. Drugim pogotkom u utakmici na rezultat 7:4 za Caffe bar Rubikon povećava Kristijan Jakić. Također, Milaković zabija svoj drugi gol utakmice i smanjuje rezultat na 7:5. Utakmicom punom zgoditaka Caffe bar Rubikon  ipak potvrđuje nadmoć, te pobjedom zaokružuje utakmicu za 3.mjesto 16. Zimske malonogometne lige Nova Gradiška. Odličje trećeplasiranima i nagradu od 2000 kuna uručio je Dalibor Tutić.
Nastupilo je i veliko finale ovogodišnje Zimske malonogometne lige. U finalu su zaigrali malonogometaši ekipe Marković transport protiv seniora malonogometne momčadi Linz. Prvo poluvrijeme finalne utakmice do same završnice prošlo je u ravnopravnoj borbi i napadima na protivničke golove, međutim bez zgoditaka. Tek u 18.minuti Ivan Blažević, najbolji igrač turnira postiže prvi zgoditak utakmice za svoju momčad Marković transport. S rezultatom 1:0 ekipa Marković transporta čvrsto ulazi u drugo poluvrijeme, no motivirani nogometaši Linza pružaju čvrst otpor. Imaju priliku postići zgoditak za izjednačenje, međutim lopta pogađa stativu najboljeg vratara turnira Luke Ivekovića. Nedugo nakon toga trenutak sam pred vratara Linza izbija Danijel Bungić i u 27. minuti utakmice povećava vodstvo za Marković transport na 2:0. U 35. minuti Tomislav Banožić zgoditkom za 3:0 potvrđuje dominaciju ekipe Marković transport. Ostatak utakmice prolazi u slavljeničkom tonu i čestitkama najboljoj momčadi 16. Zimske malonogometne lige Nova Gradiška.

Po službenom završetku utakmice uslijedila je i dodjela odličja i nagrada drugoplasiranoj i prvoplasiranoj ekipi. Osvajačima drugog mjesta Zimske lige pehar i nagradu od 3000 kuna uručio je župan Brodsko posavske županije Danijel Marušić. Prvoplasiranima, momčadi Marković transport odličje, prijelazni pehar i nagradu u vrijednosti 15000 kuna uručio je gradonačelnik Nove Gradiške Vinko Grgić. Spomenuti su uručili i odličja najboljima na turniru: momčadi Dragalića za fair play, Igor Curiću  (HNK Cernik) za najboljeg strijelca s postignutih 19 golova na turniru, Ivanu Blaževiću (Marković transport) za najboljeg igrača lige, te Luki  Ivekoviću (Marković transport) za najboljeg golmana.

Zahvale za organizaciju, pokroviteljstvo ali sudjelovanje na turniru upućene su Brodsko posavskoj županiji, gradu Nova Gradiška, Savezu sportova Nova Gradiška, Nogometnoj središnjici Nova Gradiška, nogometnom klubu “Sloga” Nova Gradiška, Domaćem radiju Nova Gradiška kao medijskom pokrovitelju, te svim natjecateljskim ekipama, ali sucima Zvonimir Topčiću i Damir Šantiću.