KK Slavonija Nova Gradiška i KK Ina-Požega 4. su listopada odmjerili snage na novogradiškoj kuglani Exit.

U prvom bloku na stazu su izašli Damir Stjepanović i Ivan Šimunović. Damir Stjepanović je prva dva seta gubio te nakon toga ubacuje u višu brzinu i s lakoćom osvaja ostala dva seta. Sa ukupnih 553 srušenih čunjeva osvaja jedan poen protiv Ilije Pempera za ekipu KK Slavonija NG. Filip Filipović, iskusniji kuglač, koji se unatoč „zlatne“ 73 godine još uvijek aktivno bavi ovim sportom, iznenadio je u prvom setu Ivana Šimunovića, koji je, smirenošću do kraja osvoji tri seta sa 542 srušena čunja naprama Filipu Filipoviću koji je srušio 513 srušenih čunjeva. Ekipa KK Slavonije NG nakon 1.bloka postigla je rezultat 2:0 u poenima te 45 čunjeva viška naprama ekipe KK Ina-Požega.

U drugom bloku Vlado Deanović protiv Bojana Savića osvaja tri seta sa 539 srušenih čunjeva naprama Bojanovih 516 i uzima još jedan poen za ekipu KK Slavonija NG. Kristijan Baksa je imao 521 srušeni čunj te samo jedan osvojeni set što nije bilo dovoljno da još poveća prednost svojoj ekipi, dok je njegov protivnik Dino Prnjavorac srušio 523 čunja i sa osvojena tri seta svojoj ekipi donio prvi poen za KK Ina-Požega. Prije posljednjega trećega bloka rezultat je bio 3:1 u poenima i 66 čunjeva viška na strani KK Slavonije NG.

Treći blok, ujedno i posljednji, činio je par Josip Bošnjak i Mato Stjepanović. Josip Bošnjak je igrao protiv Pavla Zovka koji je srušio 535 čunjeva i osvojio 2 seta. Bošnjak je srušio 510 čunjeva te također osvojio dva seta, ali je presudila razlika u čunjevima, pa je Pavao Zovko osigurao drugi poen na utakmici za ekipu KK Ina-Požega.

Naš je igrač Mato Stjepanović s protivnikom Nenadom Vasićem podijelio po pola poena jer su obojica imala po dva osvojena seta i isti broj srušenih čunjeva(535). Na kraju je rezultat bio 5.5:2.5 te razlika u čunjevima 3200:3159 na strani KK Slavonija NG i ekipa je zasluženo odnijela prvu pobijedu na domaćem terenu.

Možemo biti i više nego zadovoljni ishodom. Osvojili smo dva vrijedna boda protiv iskusne ekipe koja je prošlo kolo imala ukupno 3404 srušenih čunjeva što je na razini prvoligaša. Znali smo da neće biti lako i da ćemo morati dati sve od sebe i to je tako i bilo. Dečki su odigrali super. Bilo je padova na početku, ali su ostali pribrani i pokazali svoje znanje i iskustvo i dokazali da se nismo slučajno našli u višem rangu te da će se ostale ekipe morati jako dobro potruditi na našem terenu da nas nadigraju. Jako mi je drago što smo imali mali broj promašaja(25) u odnosu na prošlo kolo(44), ali i dalje ćemo raditi da ih bude još manje. –Čestitam još jednom svojoj ekipi na zasluženoj pobijedi-naglasio je Kristijan Baksa,voditelj ekipe KK Slavonija NG.

U sljedećem 3. kolu HKLI-zona Požega ekipa KK Slavonija Nova Gradiška gostuje kod ekipe KK Sloga iz Prekopakre na njihovoj gradskoj kuglani u Pakracu. Susret će biti odigran 11. listopada s početkom 19:00h.