Nastupili su igrači koji su 2006. i 2007. godište, dok su pravo nastupa imala i 3 igrača koja su rođena 2005. godine. Turnir je bio pozivni i na njemu je nastupilo 6 klubova koji su igrali u dvije skupine po 3 ekipe. Pobjednici grupa igrali su u finalu, a drugoplasirani za 3. mjesto. Sve utakmice igrale su se 2 poluvremena po 25 minuta.

Od prošle godine na Budainci su uveli turnir za kadete, dok je prvi pobjednik bila Marsonia koja je u finalu svladala požešku Slavoniju. Za 3. mjesto je Sloga iz Nove Gradiške bila bolja od domaće Budainka Kolonije.

Na ovogodišnjem turniru kadeti iz Nove Gradiške koje vodi Ivica Lukšić u finalu su s 3:0 nadigrali slavonskobrodski Željezničar. Prvo ime finala bio je sjajni Mateo Stazić koji se ovog ljeta iz zagrebačkog Rudeša vratio u Slogu te je u finalu postigao sva 3 gola. U prvom poluvremenu je 2 puta pogodio mrežu Željezničara i to u 12. i 14. minuti nakon što je dobro proigran prvo od Marka Crljenkovića, a onda i od Lovre Đurića. U drugom poluvremenu je Stazić postigao i 3. gol ovoga puta na dodavanje Borne Balunovića za konačnu pobjedu kadeta novogradiške Sloge s 3:0 nad Ljubičastima s Livade.

U susretu za 3. mjesto Marsonia je golovima Šime Kneževića i Davida Žalca s 2:0 pobjedila domaću Budainka Koloniju. Posljednje dvije pozicije pripale su požeškoj Slavoniji i Dinamu iz Vidovaca i Dervišage.

Za najuspješnijeg vratara na turniru proglašen je Dario Tipura iz Željezničara, dok je prema očekivanju najbolji igrač i strijelac turnira sa 4 gola Mateo Stazić iz pobjedničke novogradške Sloge.

Izvor/foto: Brodportal.hr