Malo je poznato da se Svjetska zdravstvena organizacija bavi i edukacijom, no edukacija i jest jedna od njihovih glavnih zadaća, rada u službi javnog zdravstva. S druge strane, svjedoci smo mora informacija o koronavirusu među kojim je teško razaznati istinite od neistinitih. E pa, možda bi vam baš WHO-ovi besplatni tečajevi mogli pomoći.

Opet je došlo vrijeme kad nas potiču da ostanemo doma pa bi bio red da to vrijeme utrošimo u nešto korisno, primjerice u obrazovanje. Za oko su nam tako upali besplatni tečajevi Svjetske zdravstvene organizacije nakon kojih možete dobiti i certifikat.

Iako tečajeva ima raznih, vjerojatno najaktualniji su oni o koronavirusu. Izdvojili smo neke.

Dišući virusi u nastajanju, uključujući COVID-19: metode za otkrivanje, prevenciju, odgovor i kontrolu

Course 1: Clinical management of patients with COVID-19 – General considerations

Serija kliničkih postupaka s pacijentima s COVID-19 razvijena je prvenstveno za zdravstvene radnike tijekom pandemije COVID-19. Tečaj pruža ključna znanja potrebna za pružanje sigurne, učinkovite i kvalitetne njege pacijenta, a lekcije se bave svim aspektima kliničkog upravljanja, prevencijom i suzbijanjem infekcija zdravstvenih radnika; prijenosom interfaciliteta; kliničkim upravljanje blagim, umjerenim i teško bolesnim bolesnicima s COVID-19; i tako dalje.

Nakoni tečaj dio je serije sastavljene od 6 tečajeva koji uključuju videopredavanja i prezentacije za koje WHO tvrdi da su ažurirane najnovijim smjernicama i dokazima. Svaki modul sadrži 5 -8 predavanja, a svako predavanje završava kvizom za ocjenu (usvojenog) znanja.

Occupational health and safety for health workers in the context of COVID-19

Svi zdravstveni radnici trebaju znanje i vještine kako bi zaštitili ne samo sebe, već i druge, od profesionalnih rizika s kojima se susreću te kako bi mogli raditi sigurno i učinkovito. Ovaj tečaj sastoji se od pet ‘modula’, od kojih je prvi uvodni:

Uvod
Modul 1: Infektivni rizici za zdravlje i sigurnost
Modul 2: Fizički rizici za zdravlje i sigurnost
Modul 3: Psihosocijalni rizici za zdravlje i sigurnost
Modul 4: Osnovno zdravlje i sigurnost na radu u zdravstvenim službama.

Long-term care facilities in the context of COVID-19

Pandemija COVID-19 nesrazmjerno pogađa starije ljude, posebno one koji žive u staračkim domovima. IZ WHo-a smatraju kako je potrebna usklađena akcija kako bi se jačanjem mjera prevencije i kontrole infekcije (IPC) unutar staračkih domova i drugih organizacija koje brinu o starijima ublažio utjecaj COVID-a. Ovaj tečaj sastoji se od 4 modula za obuku prvenstveno ljudi koji rade sa starijima.

COVID-19: Operational Planning Guidelines and COVID-19 Partners Platform to support country preparedness and response

Kako bi pomogao nacionalnim timovima UN-a u povećanju pripremljenosti pojedinih zemljalja i njihova odgovora na COVID-19, WHO je razvio ovaj tečaj. Cilj mu je osposobiti pojedince da pomognu zemljama u povećaju sposobnosti reagiranja na COVID-19, povećati međunarodnu koordinaciju za odgovor i spremnost, kao i racionalizirati proces koordinacije resursa i procjene razine pripremljenosti zemlje. Ovaj paket učenja sastoji se od tri modula s videozapisima i prezentacijama koje se mogu preuzeti.

Komentari
Prethodni članakU Brodsko posavskoj županiji 100 novih pozitivnih osoba
Sljedeći članakUkoliko vam treba pomoć, javite se: ”Zajednica Susret” provodi projekt “Socijalne usluge po mjeri za žene, trudnice i majke ovisnice”