Nastavak sezone za HMNK Nova Gradiška u 10. kolu donio im susret na domaćem terenu protiv MNK Jezera.

U neizvjesnoj utakmici prvo poluvrijeme proteklo je u čvrstoj igri, a jedini pogodak postigao je igrač za domaće Grcić i to iz slobodnog udarca u 18. minuti, kada je jakim prizemnim udarcem svladao gostujućeg vratara i donio vodstvo svojoj momčadi. Rezultatom HMNK Nova Gradiška – MNK Jezera 1:0 je i završilo prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme donijelo je i više uzbuđenja, prvo je u 25. minuti gostujući igrač Kolega pogodio za 1:1 nakon što se sjajno riješio svog čuvara i iz okreta donio poravnanje.

Nisu se domaći ni snašli, a gosti su preokrenuli rezultat. Nakon sjajnog pasa u prostor svog suigrača, gostujući igrač Brajković prvo bježi svom čuvaru, nakon čega zaobilazi vratara i pogađa za vodstvo gostiju 1:2.
Vodstvo gostiju trajalo je nepunu jednu minutu, a tada lopta dolazi do kapetana domaćih Ellera koji s 11 metara jakim udarcem pogađa gostujućem vrataru kroz noge i vraća stvari na početak, 2:2.

Nakon izjednačenja krenuli su domaći po pobjedu što im se isplatilo dvije minute prije kraja utakmice, točnije u 38. minuti kada Eler prvo probija po lijevoj strani, a onda daje povratnu loptu u sredinu za Filipa Bungića koji prima loptu leđima okrenut od gola, te iz okreta upućuje šut i pogađa za 3:2. Na žalost po domaće taj rezultat nije ostao do kraja utakmice, u zadnjoj minuti, točnije 39. iz akcije u 3 dodavanja gosti pogotkom Brajkovića (njegov drugi na utakmici) dolaze do izjednačenja. Pokušali su domaći doći do novog pogotka, ali vremena za nešto više nije bilo. Ostao je konačan rezultat HMNK Nova Gradiška – MNK Jezera 3:3.

Strijelci:
Grcić, Eller, Bungić / Kolega, Brajković x2

Ostaje žal za propuštenom pobjedom Nove Gradiške, ali prilika za to dolazi već sljedeću subotu kada u Novu Gradišku stiže MNK Šibenik 1983.

U videu ispod možete pogledati cijelu utakmicu.