Jučer se na Stadionu uz Savu igrala završnica kupa ŽNS Brodsko-posavskog. Snage su odmjerila dva trećeligaša Oriolik iz Oriovca i Sloga iz Nove Gradiške. Oriovčani su imali više od igre u prvom, a Novogradiščani u drugom poluvremenu. Oriolik je skoro cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje, jer je zbog grubog prekršaja u 51. minuti isključen Marušić. Kako u 90 minuta nije bilo golova, o pobjedniku su odlučivali penali.

U ovom dijelu utakmice, slično kao i u polufinalu, kada su na penale izbacili Marsoniju, junak utakmice postao je mladi vratar Sloge Lovro De Villa. U prvoj seriji penala, Marjanović je doveo Slogu u vodstvo, a potom je Kuzmić šutirao iznad vrata Sloge. U drugoj seriji Benić povećava vodstvo Sloge, a De Villa brani udarac Lucića. U trećoj seriji pala je odluka. Najprije Balunović dovodi Slogu u vodstvo od 3:0, a potom De Villa brani penal Biliću.

Tako je iz ruku predsjednika ŽNS Dubravka Galovića, kapetan Sloge Mario Vlaović, potpuno zasluženo, primio veliki pehar najmjenjem osvajačima kupa za sezonu 2019/2020.

Naglasimo činjenicu da su oba finalista (Sloga i Oriolik) ušli u pretkolo kupa Hrvatske.

Izvor/Foto: SBplus