Udruga gluhih i nagluhih Nova Gradiška održala je 7. svibnja prezentaciju projekta „EUROPA I MI“, u Gradskoj knjižici. Prezentacija se organizirala u sklopu projekta „GLUHI U EU“, povodom obilježavanja Europskog tjedna u Brodsko-posavskoj županiji, a u suradnji sa Upravnim odjelom za razvoj i europske integracije BPŽ i Savjetom za europske integracije BPŽ.

 „EUROPA I MI“  je prezentacija prijašnjih projekata Udruge ostvarenih kroz program “Mladi na djelu”, te otvorenih natječaja za sudjelovanje u projektima koji su odobreni od strane Europske komisije. Kroz predavane  predstavljene su mogućnosti koje se nude mladima kao europskim građanima s naglaskom na socijalnu uključenost i jačanje aktivizma mladih kroz organizacije civilnog društva u lokalnoj zajednici.

Socijalna uključenost mladih u lokalnoj zajednici kao jedna od temeljnih vrijednosti Europske Unije se nerijetko ostvaruje kroz udruge kao činitelje održive društvene promjene i stoga se želi mladima približiti mogućnost aktivnog sudjelovanja u aktivnostima udruga, predstaviti izazove i probleme s kojima se organizacije civilnog društva susreću u svom radu, projekte za mlade te se osvrnuti se na primjere dobre prakse. Predavač je bio Josip Bošnjak, tajnik Udruge gluhih i nagluhih Nova Gradiška. Posjetitelji su se upoznali s aktivnostima facebook grupe koja je otvorena za sve mlade a u sklopu koje će se redovito objavljivati natječaji iz područja “Mladi na djelu” te se dodatno poticalo na mobilnost. 

“U ime Gradske knjižnice NG sve nazočne pozdravila je i v.d. ravnateljica Biljana Dakić, prof. i dipl knjižničar  naglasivši dugogodišnju suradnju Udruge gluhih i nagluhih NG (od 2004.) i GKNG: od suradnje u organizaciji brojnih predavanja Udruge i njihovih vanjskih suradnika (posebice u sklopu Europskoga tjedna ove i prošlih godina), održavanju “Tečaja znakovnoga jezika za bebe-Baby Signs” za roditelje i najmlađe iz lokalne zajednice kroz osam radionica prošle godine,  predstavljanja lista UGNNG “Silentium”, uzajamne nabave stručne literature iz ovoga područja kao i, već treću godinu zaredom, besplatno članstvo za djecu-članove UGNNG te suradnju s njihovim roditeljima. Ova suradnja nastavit će se i dalje na obostranu stručnu korist  te članova lokalne zajednice.”

Autor: Vanja Tutić

 

Komentari
Prethodni članakDoživjeti stotu…
Sljedeći članakNove poplave – zamalo izbjegnuta katastrofa! (audio/photo/video)