U Zagrebu je završio 21. SŠNIDOR koji se održavao pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske, Kolinde Grabar-Kitarović. Svehrvatsko športsko natjecanje invalida Domovinskog rata (SŠNIDOR) u organizaciji Udruge Hrvatskih ratnih vojnih invalida Domovinskog rata (HVIDR-a), svečano je u subotu otvoreno na središnjem zagrebačkom Trgu bana Jelačića.

Na natjecanju 21. SŠNIDOR-a su sudjelovale ekipe iz svih hrvatskih županija, a natjecala se i ekipa ratnih vojnih invalida HVO-a kao i ekipa slijepih, a tijekom dva dana oko tisuću natjecatelja podijeljenih u 22 ekipe koji su snagu i športske vještine odmjerili u 10 invalidskih športskih disciplina, odnosno 28 športskih natjecateljskih kategorija. 1 mjesto, trofej pobjednika obranila je HVIDR-a Grada Zagreba koja je do zlata došla osvojivši 210 bodova. 2. mjesto HVIDRA-i Karlovačke županije s 171 bodom. Brončana je bila HVIDRA-a HVO-a Herceg Bosne sa 162, dok je ukupno 6.mjesto osvojila HVIDR-a Brodsko-posavske županije inkasiravši 141 bod. Kod predstavnika HVIDR-e BPŽ su osvojena sljedeća mjesta; šahisti-8.mjesto, streljaštvo 13. mjesto, plivanje -11.mjesto. Stolnotenisači-7.mjesto, kuglači u visećoj kuglani 10.mjesto, a natjecatelji u elektroničkom pikadu 17.mjesto. boćanje 9.mjesto., Članovi Novogradiške HVIDR-e koj su predstavljali BPŽ u konkurenciji 22 ekipe.su pokazali natjecateljski duh te osvojili sljedeća mjesta u utrci u invalidskim kolicima Igor Ograjšek 4.mjesto. športski ribolovci(D.Ruškan,M.Marjanović,A.Kao) 2.mjesto, dok se pojedinačno istaknuo Mario Marjanović i osvojio 1. Mjesto Kuglači (Bane Tomašić,Dario Đapić,Željko Poljak,Pavle Filipović) osvajaju 2. mjesto. Posebno se istaknuo Dario Đapić sa 277 srušenih čunjeva, osvaja 3. mjesto u pojedinačnom natjecanju. Svrha organiziranja ovog tradicionalnog programa je psihološko i socijalno osnaživanje te podizanje kvalitete življenja hrvatskih ratnih vojnih invalida Domovinskog rata, briga o promicanju njihovih športskih i rekreativnih aktivnosti, radi unapređenja opće zdravstvene sposobnosti te provođenja psihičke i zdravstvene rehabilitacije u cilju lakšeg uključivanja u društveni život nakon stradavanja u Domovinskom ratu. Na natjecanju sudjeluje 1000 sportaša – hrvatskih ratnih vojnih invalida Domovinskog rata, predstavnika najboljih športskih ekipa iz svih županija i HVIDR-a HVO Herceg-Bosne, koji će snagu i športske vještine odmjeriti u 10 invalidskih športskih disciplina, odnosno 28 športskih natjecateljskih kategorija.

U prigodi zatvaranja 21. SŠNIDORA natjecatelje su pozdravili Josip Đakić, predsjednik HVIDR-e RH, jedan od pokrovitelja natjecanja, gradonačelnik Zagreba Milan Bandić te izaslanik predsjednice RH, savjetnik za hrvatske branitelje Ante Deur.

Komentari
Prethodni članak“Europski dan jezika” povodom Dječjeg tjedna
Sljedeći članakAntonio Blažeković naš prvak