Karate klub Nova Gradiška nastupio je na 9. KiK kupu Rudolf Perešin u Križu, gdje je pokazao izvrsne borilačke vještine i sportski duh. Na ovom natjecanju, koje je okupilo 347 natjecatelja iz 35 klubova iz Hrvatske i Mađarske, klub se ponosno predstavio s nekoliko talentiranih boraca.
Najuspješniji predstavnik kluba bio je Jakov Dumenčić, koji je osvojio čak dvije zlatne medalje. Jakov je briljirao u svojoj uzrasnoj kategoriji mlađih učenika (8-9 godina B), ali je jednako impresivno nastupio i u starijoj kategoriji učenika (10-11 godina B), gdje je također osvojio zlato. Da bi ostvario ovaj izvanredan rezultat, Jakov je morao odraditi čak sedam mečeva, a dodatni izazov predstavljala je činjenica da su neki od njegovih protivnika bili i do tri godine stariji.
Još jedan odličan rezultat ostvario je Filip Volarić, koji je u kategoriji mlađih učenika (8-9 godina A) osvojio brončanu medalju i zauzeo treće mjesto.
Osim njih, boje kluba su branile i Nela Luketić te Ana Ćeranić. Iako ovog puta nisu uspjele ostvariti zapaženiji rezultat, njihova borbenost i trud ne prolaze nezapaženo.
Čestitke svima!
Izvor/Foto: Karate klub Nova Gradiška