Grad Nova Gradiška i ove je godine nastavio s hvalevrijednom tradicijom – nagrađivanjem najuspješnijih učenika i njihovih mentora koji su ostvarili zapažene rezultate na državnim natjecanjima.
Učenici osnovnih i srednjih škola s područja Grada ove su godine pokazali iznimna znanja i vještine, što su potvrdili svojim plasmanima na državnim razinama natjecanja iz raznih područja – od matematike, prirodnih i društvenih znanosti pa sve do sporta, tehničkih i umjetničkih disciplina.
Prilikom dodjele priznanja, gradonačelnik Vinko Grgić obratio se učenicima, mentorima i okupljenima istaknuvši važnost znanja i učenja kao temelja za uspješan život.
“Želimo da shvatite da vaše učenje i trud vrijede. Vaše oružje u životu uvijek će biti vaše znanje, a ovo su prvi koraci da steknete to znanje i shvatite da će vam jednog dana upravo to što ste naučili osigurati kvalitetan život”, poručio je gradonačelnik.
Dodao je kako su uspjesi koje učenici iz godine u godinu ostvaruju ponos cijele zajednice te pokazatelj da se u obrazovanje itekako isplati ulagati.
“Svake godine učenici naših škola postižu vrsne rezultate i to nas čini ponosnima. Iako skromno, ovo je zahvala vama na učenju kao i vašim mentorima i ravnateljima što vas educiraju i vode u pravom smjeru”, naglasio je Grgić.
Nagrađeni su:
GIMNAZIJA NOVA GRADIŠKA
Marko Bošnjak, Franka Redžić, Silvija Nikiforov, Nikola Lovrić, Branka Kušenić, Edi Conjar, Ela Conjar, Lana Marjanović, Marko Milaković
OŠ MATO LOVRAK
Petra Lozinjak, Vita Marosavljević, Marta Pernar, Klara Slišurić, Daliborka Krešić, Roko Katarina, Irena Rakonić, Franka Banovčić, Andrijana Petrović
INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKA ŠKOLA
Vanesa Valentić, Kristina Brkić, Josipa Komljenović, Irena Curić
OŠ LJUDEVIT GAJ
Helena Šurkalović, Marina Holenda
Čestitke svima!