Na Gradskom stadionu NK “Sloga” održano je dječje sportsko natjecanje “16. Olimpijski festival dječjih vrtića”.

Otvaranje je započelo u 17,oo sati svečanom ceremonijom tradicionalnom povorkom predstavljanja vrtića općina novogradiškog kraja.

Uz odgojiteljice Ranku Starivlah i Jasnu Renić Olimpijsku zastavu nosili su – Marijan Španić (Staro Petrovo Selo), Theo Krpan (Staro Petrovo Selo), Matija Jakičić (Staro Petrovo Selo), Leonarda Greiner (Nova Gradiška), Bruno Lekić (Nova Gradiška), Noa Berić (Nova Gradiška), Jakov Tworek (Nova Gradiška), i Roko Samac (Nova Gradiška).

Svečanu zakletvu su položili i baklju nosili – Marta Pernar (Nova Gradiška), Tonka Sokić (Cernik), Lukas Žgela (Nova Kapela), Svea Rajković (Okučani), Matija Turkalj (Staro Petrovo Selo), i Paula Babić (Nova Gradiška) i Karlo Rebrača (Nova Gradiška).

Program se nastavio sportskim natjecanjima za dječake i curice slijedeći disciplinama u disciplinama – Skok u dalj, Bacanje loptice, Trčanje na 50 metara, Štafeta 4 puta 25 m i nogomet.

Na manifestaciji je sudjelovalo 240 djece iz vrtića  – “Bljesak” Okučani, “Maslačak” Nova Gradiška, Matija “Gubec” Cernik, “Radost” Nova Gradiška, “Vjeverica” Staro Petrovo Selo i “Zvončić” Nova Kapela.

Pobjednici po disciplinama:

SKOK U DALJ (Ž): Petra Grgić (“M. Gubec” Cernik)

SKOK U DALJ (M): Mateo Grgurić (“M. Gubec” Cernik)

BACANJE LOPTICE (M): Mihael Podgornjak (“Vjeverica” Staro Petrovo Selo)

BACANJE LOPTICE (Ž): Sara Dedić (“Radost” Nova Gradiška)

TRČANJE (50 m) (Ž): Nola Babić (“Radost” Nova Gradiška)

TRČANJE (50 m) (M): Rafael Bošnjak (“Matija Gubec” Cernik)

ŠTAFETA 4 X 25 m (Ž): “Maslačak” Nova Gradiška – Ena Kovačević, Nika Trobić, Iris Mijatović i Lucija Terzić.

ŠTAFETA 4 X 25 m (M): “Maslačak” Nova Gradiška – Manulel Turkalj, Bruno Lekić, Jakov Tworek i Ante Ivanišević.

NOGOMET (Ž): “Zvončić” Nova Kapela

NOGOMET (M): “Radost” Nova Gradiška

Nagradu za fair play osvojili su polaznici Dječjeg vrtića “Bljesak” iz Okučana, a sveukupni pobjednici natjecanja su dječica iz vrtića “Matija Gubec” iz Cernika sa 91-im bodom. Drugoplasirani su polaznici vrtića “Radost” Nova Gradiška (86 bodova), dok su trećeplasirani mališani iz vrtića “Vjeverica” Staro Petrovo Selo (75 bodova).

Ova vrijedna 16. tradicionalna manifestacija odvija se pod pokroviteljstvom Hrvatskog Olimpijskog odbora.

Komentari