U utakmici 6. kola 2. ŽNL-zapad na stadionu Otoke sastali su se NK “Budućnost” i NK “Dragalić”. Pred stotinjak gledatelja domaćini su bolje ušli u susret i pritiskom na goste rezultatski riješili utakmicu već u prvih 45. minuta.

Nakon nekoliko pokušaja prvi pogodak su postigli u 18. minuti. Sloodan udarac izvodi Kožulj sa desne strane igrališta a na centaršut natrčava Maraković koji u skoku zahvaća loptu nogom i dovodi domaćine u vodstvo. Nakon samo dvije minute Glavaš ulazi u 16. metara nakon nekoliko driblinga i dodaje loptu G. Milaku koji preciznim udarcem povećava vodstvo Budućnosti na 2:0.
Svoj drugi gol G. Milak postiže već u 23. minuti iz slobodnog udarca. Sa udaljenosti od 21. metra preciznim udarcem pogađa uz lijevu vratnicu i lopta završava u golu. Četvrti gol domaćih stigao je u 32. minuti. G. Milak dugom loptom nalazi Kožulja, Kožulj se oslobađa obrambenog igrača Dragalića i šalje loptu kroz šesnaesterac, a Maraković spretno zabija za 4:0.

Nakon odmora gosti pokazuju više želje za igrom i dolaze do počasnog gola u 58. minuti. Stjepanović izlazi sam pred golmana Kipšića i plasira loptu u mrežu. Do kraja susreta oje ekipe imale su šanse postići još pogodaka, no mreže su do kraja utakmice ostale nedirnute.

NK “Budućnost”: Kipšić, Vlaović, D. Milak, B. Kuštrin, T. Polleto, Glavaš, Kožulj, G. Milak, Maraković, Jakić, Grgić, Čeliković, Brkić, Pirizović, Sadžak, Jug, Oršulić, Palijan

NK “Dragalić”: Turk, Barth, Ivanišević, Marjanović, D. Ćorković, Mutnjaković, Šupica, Stanić, G. Ćorković, Jurišić, Stjepanović, Bilačić, Trnka, Ljubišić, M. Ćorković, Ugarković

Sudci: Robert Vukšić, 1. pomoćni: Andrej Marinović, 2. pomoćni Dario Kulndžić, delegat: Stjepan Štiglić.

Autor: Marko Šimić