U derbiju 15. kola 1. Županijske nogometne lige – zapad vodeći NK “Slaven” Ljupina ugostio je 4. plasiranu ekipu HNK “Mladost” iz Cernika, ekipu koja im je nanijela jedini poraz u prvenstvu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji domaćih koji su stvorili nekoliko odličnih prilika. U 18. minuti, nakon kornera prilika za domaće, ali odlično brani vratar Cernika. Samo 4 minute kasnije nova prilika za Ljupinu, ali udarac domaćeg igrača odlazi pored gola. Do nove prilike došli su domaćini u 24. minuti, ali udarac odlazi preko gola Buturca. Pokušali su gosti uzvratiti, u 35. minuti udarac igrača “Mladosti” sigurno je ukrotio vratar Ljupine. Već u 36. minuti nova prilika za “Mladost”, nakon ubačaja igrač gostiju svladao je domaćeg vratara, ali pred golom se ispriječio obrambeni igrač Ljupine i spriječio pogodak. Kada se činilo da igrači Cernika hvataju konce, NK “Slaven” dolazi u vodstvo. Igrala se 39. minuta ubačaj s desne strane odlično koristi Mihael Andrić i s nekih 7 metara zakucava loptu iza nemoćnog Buturca za 1:0. Pokušali su gosti brzo doći do poravnanja, u 42. minuti opasno je bilo pred vratima domaćina, koji su situaciju ipak raščistili i iz kontre došli do nove velike prilike, udarac domaćeg igrača obranio je Buturac i na poluvrijeme se otišlo s 1:0 za NK “Slaven”.

Drugo poluvrijeme donijelo je promjenu na terenu, gosti iz Cernika ušli su bolje i preuzeli kontrolu. U 51. minuti dobra prilika za “Mladost”, ali gostujući igrač glavom šalje loptu pored vratnice. U 55. minuti nova prilika za goste, situaciju čisti domaći vratar. U 62. minuti prva prilika domaćih, udarac sa 16 metara brani Buturac. U 67. minuti udarac gostujućeg napadača iz kosa prolazi tik pored vratnice. Bio je to nagovještaj onoga što će uslijediti, 68. minuta gužva pred vratima domaćih koji su na kratko očistili, ali u nastavku akcije dolazi do starta domaćeg igrača i sudac svira jedanaesterac za “Mladost” koji je gostujući napadač Toni Sokić sigurno realizirao i vratio utakmicu na početak, 1:1.

Mogli su gosti i do preokreta, u 75. opasna situacija pred vratima domaćih, nakon koje slijedi brza kontra iz koje domaći napadač Denis Hadžić zabija za pobjedu “Slavena”, 2:1.

Do kraja utakmice pokušali su gosti do novog izjednačenja, ipak u 81. minuti domaći su propustili priliku da odu na dva razlike.

NK “Slaven” Ljupina – HNK “Mladost” Cernik 2:1