Utakmica za “polizati prste” samo je jedan od epiteta koji bi mogli pripisati susretu 3. kola 2. HMNL -ISTOK između domaćeg HMNK “Nova Gradiška” i gostujućeg MNK “Osijek Kelme” koji je završio nevjerojatnih 9:9.

Zbog obnove dvorane u Novoj Gradiški, utakmica se odigrala u Okučanima, gdje su domaći navijači glasno bodrili i nosili Novogradiščane do više nego zasluženog boda protiv dojučerašnjih prvoligaša i glavnog kandidata za naslov prvaka, ekipe Osijeka, ali krenimo redom.

Domaćini su krenuli furiozno, visokim presingom napali su goste već na njihovoj polovici i prije nego su se Osječani snašli rezultat je bio 2:0 za Novu Gradišku, strijelci Kašljević Ivan i Marić Ivan u razmaku od minute. Rani zaostatak ipak nije obeshrabrio goste, koji prvo pogađaju vratnicu, nakon čega promašuju još jednu izglednu priliku, da bi konačno iz treće prilike preko Brazilca Vitora smanjili na 2:1 . U jeku pritiska gostiju, jedan slobodan udarac, nakon odbitka Novogradiščanin Filipović Marko pretvara u pogodak i vodstvo od 3:1. Nakon toga Osijek ubacuje u brzinu više i s 2 uzastopna gola Kajfeša, Petrušića i dolaze do poravnanja. Uzvratili su domaćini, Danijel Bungić zabija za 4:3, međutim 2 minute prije kraja poluvremena gostujući igrač Vitor svojim drugim golom postavlja rezultat na 4:4.

U nastavku utakmice preko Šalaja i Kajfeša Osijek dolazi do vodstva od 4:6. I kada su gosti mislili da su konačno slomili domaćina, novogradiški dečki pokazuju visoku kvalitetu te Marić i Batalo poravnavaju rezultat na 6:6, a ubrzo golom Filipovića preokreću na 7:6, nakon što gostujući trener zamjeni golmana za igrača, potez koji mu se nije isplatio. Nešto kasnije Osijek dolazi do izjednačenja solo akcijom Brazilca Vitora, a onda je uslijedila završnica kakvu se uistinu rijetko viđa.

U 36. minuti Filipović prekrasnim lobom dovodi domaće u prednost 8:7. Pokušavaju gosti na sve načine doći do poravnanja, tako pred golom domaćeg vratara dva puta padaju u pokušaju iznude prekršaja, na što sudac ne nasjeda, na žalost nervoza kod mladog Batala je presudila, te je prema ležećem igraču Osijeka napravio blagi trzaj noge što je sudac ocijenio kao nesportsko ponašanje i dodijelio mu crveni karton.

To nije obeshrabrilo domaće koji dugom loptom iz auta pronalaze Brkljaču na 5 metara od gostujućeg gola, primanje prsima, okret i gol za 9:7. S igračem manje nisu Novogradiščani izdržali, prvo je Kajfeš smanjio na 9:8, da bi 7 sekundi prije kraja utakmice jedan šut igrača Osijeka iskosa pogodila Brazilca Vitora i odbila se u gol, tražili su domaći igranje rukom, jer je mladog Brazilca lopta pogodila u ruku, međutim sudac se nije oglasio i utakmica je završena 9:9.

Utakmica puna neizcjesnosti,  borbenosti, golova, preokreta, kvalitetnih akcija i poteza mogla je otiči na bilo koju stranu, podjela bodova realan je ishod, ipak domaća ekipa može žaliti za primljenim golom u zadnjim sekundama utakmice.

Zadovoljan odličnom utakmicom i razočaran zbog propuštene pobjede u zadnjim sekundama bio je i trener domaće ekipe Aleksandar Jović koji je čestitao svojim dečkima na velikoj borbenosti i trudu te na odlično odigranoj utakmici protiv dojučerašnjeg prvoligaša, a ujedno je pohvalio i publiku koja ih je bodrila od samog početka do kraja.

Spomenimo za kraj da je HMNK “Nova Gradiška” neporažen u dosadašnjem dijelu sezone. U prvenstvu zauzima 3. mjesto s 2 pobjede i jednim neriješenim rezultatom. Ispred Novogradiščana su samo dva dojučerašnja prvoligaša, na 1. mjestu je MNK Brod 035 s 9 bodova i MNK Osijek Kelme na 2. mjestu sa 7 osvojenih bodova koliko ima i Nova Gradiška, no zbog bolje gol razlike Osijek je ispred.

HMNK Nova Gradiška je odigrala i pobijedila i 3 utakmice u kupu, te se plasirala u finale regije Istok gdje je očekuje dvoboj s MNK Brod 035.