Moderno, inovativno, kreativno. Riječi su to koje opisuju sinoćnju provedbu manifestacije ”Noć knjige” u Elektrotehničkoj i ekonomskoj školi Nova Gradiška. 

Organizatorica i začetnica ove inovativne ideje je knjižničarka Angelina Bijelić, koja je uz pomoć Krunoslava Cvitkovića, te učenika Renea Kumića, Danijela Lekića, Lovre Jugovića i Karla Matijevića, uz puno truda i rada proteklih mjeseci organizirala ono nešto do sad ne viđeno, bar na novogradiškom području. 

Domaćin sinoćnje manifestacije bio je učenik Lovro Jugović koji  goste, u skladu s atipičnim programom,  nije dočekivao na klasičan način. Umjesto u živo, Lovro je posjetiteljima poželio dobrodošlicu projiciran na zid škole, donoseći im uvod u program koji ih je očekivao ulaskom u školu ili bolje rečeno ulaskom u budućnost.

Zakoračivši u školu prvi dojam bio je kao ulazak u neko novo vrijeme – vrijeme novih mogućnosti, novoga doba. 
Ideja kojom su se vodili u provedbi ove manifestacije bila je interaktivna šetnja školom koja se sastojala od nekoliko ostvarenja: Virtualna izložba likovnih radova, Knjiga kao hologram, Pametno ogledalo, Mobilna aplikacija za pronalazak kratkog sadržaja knjige, Prezentacija svijeta budućnosti knjige, Prikaz izvedbe digitalnog modula knjige te Transformacija analogne knjige u digitalnu.

Iako je mnoštvo sadržaja upriličeno u Elektrotehničkoj i ekonomskoj školi, posjetitelji su zapazili i jedno dobro poznato lice koje se projeciralo na zidu škole s najvećim zadovoljstvom. Naime, ovom prigodom, Miro Gavran, čitao je svoj roman ”Nekoliko ptica i jedno nebo” za sve posjetitelje novogradiške srednje škole.

Organizatori su pazili na svaki detalj, tako su cjelokupnu atmosferu upotpunili zvuci elektroničke glazbe budućnosti i light show. 

Tema ovogodišnje ”Noći knjige” 2018. bila je Budućnost knjige. Pitamo se, s radoznalošću, izgleda li budućnost knjige baš ovako kako su to prezentirali učenici Elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška? 

no images were found

Komentari
Prethodni članakOdržana 6. Noć knjige u Novoj Gradiški / Foto
Sljedeći članakUčilište “Relković”: O medijskoj pismenosti kroz filmove / foto