U 2. kolu 1. A hrvatske odbojkaške lige novogradiške odbojkašice su izgubile u prvoj domaćoj utakmici sezone od Rovinja 1:3 (14:25, 25:15, 16:25, 20:25).

Novogradiščanke su loše ušle u utakmicu, izgubile su odmah 7 bodova zaredom, a s vremenom se ta razlika i povećavala. Jednostavno u prvom setu svaki segment igre domaćih odbojkašica nije bio na onakvom nivou kako smo to očekivali. Pred kraj prvog seta malo su živnule kako bi smanjile bodovnu razliku. Prvi set završava 14:25 za Rovinj.

U drugom setu je bila obrnuta priča. Naše odbojkašice su se trgnule i probudile iz zimskog sna, te prikazale odličnu igru, kako u napadima, tako i u prijemu servisa. Gošće nisu puno toga mogle napraviti, odnosno uspjele su osvojiti samo 15 bodova, te drugi set završava 25:15.

Treći set je pokazao izjednačenu borbu, odnosno barem je tako bilo u na početku kod 4:4, a potom su gošće pokazale bolju igru i postepeno se bodovno odmicale od Novogradiščanki. Inače, ekipa Rovinja se od ove sezone pojačala s 4 igračice iz OK “OTP Banka Pula”, što se i vidjelo u samoj igri. Gošće drugi set osvajaju s 16:25 i vode 1:2.

Četvrti set je zaista bio najnapetiji. Dosta izjednačena igra, što pokazuje i sam tijek rezultata, prvo je bilo 5:5, pa 10:10, a potom 15:15. Nakon toga domaće odbojkašice prave greške u ključnim trenucima, što gošće iskorištavaju i završavaju četvrti set u svoju korist 20:25, a potom i utakmicu, te uzimaju 3 boda.

“Bio je jako loš ulaz u utakmicu. Prvi set kao da nismo igrali, jer je protivnik vrlo brzo vodio 1:0. Nažalost, puno je bilo grešaka u krivom postavljanju, lošem zatvaranju, a pogotovo sam nezadovoljan sa zatvaranjem leđa bloka, odnosno kod “kuhanih” lopti, gdje sve fino napravimo i zatvarimo, no obranu odradimo jako statično i puno lopti je prolazilo iza. Drugi set je dokaz da možemo igrati sa svakim ekipama, jer Rovinj je zaista jedna odlična ekipa koja se ove sezone i pojačala. Na drugi set i igru svojih djevojaka sam ponosan. Žao mi je četvrtog seta gdje smo malo naivno izgubili. Držali smo rezultat do drugog tehničkog timeouta. Nakon toga dva ili tri puta nismo prošli u napadu i to je nažalost bilo ključno za taj set”, rekao je trener Novogradiščanki Damir Runjaš.

Evo i ostalih rezultata 2. kola 1. A HOL (skupina 2):

ŽOK VUKOVAR – OK KOSTRENA 3:0 (25:13,25:15,25:19)
OK OTP BANKA PULA – ŽOK DUBROVNIK 0:3 (17:25,17:25,21:25)
ŽOK OSIJEK 06 – ŽOK ŠIBENIK 3:0 (bez borbe)

Važno je za istaknuti da je Šibenik odustao od natjecanja u ovoj ligi zbog financijskih poteškoća, te će sve utakmice do kraja sezone biti registrirane 0:3 u korist protivnica.

Slijede dvije gostujuće utakmice Novogradiščanki, sljedeći vikend igraju kod Kostrene, a potom putuju u Vukovar.

Autor: Nikola Knežević