Članice Ženskog odbojkaškog kluba “Nova Gradiška” u subotu 21. rujna odigrale su uzvratnu utakmicu finala kupa Slavonije i Baranje, te ponovno svladale “Đakovo” rezultatom 3:0. Ovom pobjedom plasirale su se u 1. kolo hrvatskog odbojkaškog kupa i za 7 dana u Novoj Gradiški dočekuju viceprvakinje države “Azenu” iz Velike Gorice.

Nakon što su u prvoj utakmici prije nekoliko dana u gostima svladale “Đakovo” 1:3, novogradiške odbojkašice i u uzvratnoj utakmici pokazale su da su za klasu jače od protivnika i slavile s čistih 3:0. Iako rezultat utakmice pokazuje da je pobjeda ostvarena bez ikakvih problema, vidjelo se da se Novogradiščanke još uigravaju pred početak sezone u 1. A odbojkaškoj ligi. Došlo je do nekih promjena i u igračkom kadru, tako da se još neke kockice u ekipi slažu. No, opet su pokazale puno bolju igru od Đakovčanki.

U prvom setu se upravo dogodilo ono što smo spomenuli, slagale su se kockice, pa je kod naših odbojkašica bilo određenih tegoba i grešaka što se vidjelo na izjednačenom rezultatu. Ali od sredine prvog seta koncentriranije su bile Novogradiščanke, te su boljom igrom zasluženo slavile 25:18.

Drugi set protekao je bez većih grešaka, domaće igračice su odlično izgledale na parketu, te su naše bez problema slavile s 25:10. U trećem setu se, pak, događala slična situacija kao u prvom, ali bez obzira na to gošće su imale veliki broj grešaka kako u prijemu servisa, tako i u napadima što je donijelo Novogradiščankama pobjedu i u trećem setu.

Članice ŽOK “Nova Gradiška” ovom pobjedom ulaze u 16 najboljih ekipa iz cijele Hrvatske, te u prvom kolu hrvatskog odbojkaškog kupa igraju s viceprvakinjama države Ženskim odbojkaškim klubom “Azena” iz Velike Gorice.

Prva utakmica igra se već za sedam dana, u subotu 28. rujna 2013. godine s početkom u 19 sati u dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška. Uzvratna utakmica na rasporedu je 2. listopada i igra se u Velikoj Gorici.

Stoga, pozivamo navijače naših odbojkašica da svakako dođu sljedeće subote 28. rujna na utakmicu protiv “Azene” i svojim vatrenim navijanjem pomognu Novogradiščankama u stvaranju što povoljnijeg rezultata pred uzvratnu utakmicu 1. kola kupa.

Za ŽOK “Nova Gradiška” igrale su: Franka Zubović, Antonija Mlinac, Iva Papac, Kristina Pilaš, Kristina Mijić, Karolina Kovač, Marina Vidošić, Karla Glasnović, Lucija Dautović, Antonija Čeliković, Tifanny Blum i Martina Pilaš.

Autor: Nikola Knežević