U 16. kolu 1. B hrvatske odbojkaške lige novogradiške odbojkašice pobjedile su kod kuće Splićanke iz OK “Brda” rezultatom 3:0. U pitanju je 16. pobjeda ove sezone, a već ranije su i osigurale naslov prvakinja, te ulazak u viši rang.

Novogradiščanke su odigrale odlično 1. i 3. set, pogotovo u bloku i na servisu. U drugom setu su se pak mučile, jer je pala koncentracije na prijemu servisa. Spasile su jednu set loptu, a gošće su tu odlično igrale. Ono što je najbitnije, ističe trener Damir Runjaš, nisu se opustili iako su osigurali 1. mjesto. Naše odbojkašice odradile su utakmicu koncentrirano i sa željom da pobijede što je bilo i najbitnije. Po setovima je to bilo 25:10, 26:24 i 25:15.

Slijedi stanka za Uskrs, a u sljedećem kolu 06. travnja Novogradiščanke putuju u Đakovo kod neugodnog istoimenog protivnika gdje će naše pokušati ostati neporažene.

Autor: Nikola Knežević/photo: arhiva