Prošloga vikenda nakon zimske stanke započela je druga polusezona 1. B hrvatske odbojkaške lige i to 10. kolom. Članice ŽOK „Nova Gradiška“ ovu godinu otvorile su očekivano pobjedom, protiv Marsonije u Slavonskom Brodu rezultatom 0:3.

Novogradiške odbojkašice nisu mogle poželjeti bolju utakmicu za zagrijavanje od ove jer su igrale protiv posljednje ekipe na tablici. Zabilježile su bilježili maksimalnu i uvjerljivu pobjedu  sa čistih 3:0 (25:17, 25:19, 25:10).

„Iako nismo još u nekoj predobroj formi, odigrali smo koliko je trebalo, koristio sam u igri svih 12 igračica, a u 3. setu smo odigrali odlično što govori i rezultat tog seta. Realno, domaća ekipa je limitirana i jednostavno nam ne mogu pružiti ozbiljniji otpor niti nas natjerati da igramo sa 100 %  mogućnosti.Najbitnije je da su novi bodovi upisani i da se spremamo za ono što nas čeka dalje“, rekao je trener Novogradiščanki Damir Runjaš.

Spomenimo još i sastav Novogradiščanki u utakmici protiv Marsonije. Bio je to standardni satav, a igrale su: Zubović, Mlinac, Banožić, K. Pilaš, Ivaniš (kapetanica), Šimunović, Vidošić (1. libero), Glasnović, Dautović, Čeliković, Ilić, M. Pilaš.

Ujedno, najvažnija stvar ovog 1. proljetnog kola je da je trećeplasirana ekipa Vodnjana kiksala u Puli protiv Marčane i izgubila 3:0, te su sada naše odbojkašice povećale razliku u odnosu na njih na 11 bodova. Treba spomenuti kako prve dvije ekipe ulaze u viši rang, A ligu, pa im za osiguranje plasmana treba još vrlo malo.  Upravo s Vodnjanom je sljedeća utakmica u Novoj Gradiški, derbi susret, možda i cijelog prvenstva, koji može A ligu našim odbojkašicama približiti na milimetar. Riječe je o jednoj od najvažnijih utakmica ove generacije novogradiških odbojkašica. Igra se kod kuće, u Dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška, u subotu 16. veljače 2013. godine od 18 sati. Očekuje se veliki odaziv publike jer će stvarno biti potrebna velika pomoć navijača da ostvarie pobjedu. Stoga, dođite svi u što većem broju sljedeće subote i bodrite naše „Žokice“.

Dodajmo još kako je i mlada ekipa ŽOK „Nova Gradiška“ također odigrala proteklog vikenda utakmicu 3. lige, u našoj dvorani i nakon odlične igre pobjedile su s maksimalnih 3:0 (25:4, 25:21, 25:12) ekipu Belišća. Zanimljivost ove utakmice je da su Novogradiščanke u 1. setu vodile čak 19:0 iako kasnije utakmica nije bila baš lagana. Čestitke i prvoj i drugoj ekipi i sretno u nastavku 2. polusezone.

Autor: Nikola Knežević/photo: ŽOK